REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Drogerie i apteki stawiają na ekspozycję, kolorystykę i przestrzeń

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 mar 2014 12:15
Drogerie i apteki stawiają na ekspozycję, kolorystykę i przestrzeń
Aranżacje i wnętrza aptek musiały przejść metamorfozę, Fot. Medicover

Obecnie w aptekach obok leków sprzedawane są zarówno suplementy, akcesoria kosmetyczne, jak i kosmetyki pielęgnacyjne. Co za tym idzie, aranżacje i wnętrza aptek musiały przejść metamorfozę, ułatwiając klientom poruszanie się i znalezienie interesujących produktów.

REKLAMA

Przykładem realizacji, która łączy w sobie funkcję zarówno apteki, jak i drogerii, jest apteka Medicover. Nowoczesny lokal zaprojektował dla centrum medycznego Forbis Group.

- Projektując wnętrze, postawiliśmy przede wszystkim na przejrzystość kompozycji – podkreśla autorka projektu, Dominika Ladowska, architektka Forbis Group. - Ważne, aby klient poczuł się tu dobrze, a miejsce wzbudzało zaufanie i pozytywne skojarzenia – dodaje.

Przestrzeń podzielono na jasno wyodrębnione strefy. Artykuły pielęgnacyjne, dermokosmetyki, suplementy diety i leki bez recepty zostały umieszczone na półkach w bocznych ścianach oraz regałach w centralnych punktach apteki. Każdy z regałów został opisany tak, aby bez problemu znaleźć pożądane produkty. W głębi wnętrza znajduje się tradycyjne stoisko, gdzie można wykupić leki na receptę.

Zabudowę apteki stanowią meble wykończone na wysoki połysk. W połączeniu z elementami w odcieniu miętowej zieleni, wnętrze jest minimalistyczne i nowoczesne. - Przy aranżowaniu przestrzeni aptecznych, szczególną uwagę należy zwracać na rodzaj wykorzystanych elementów – zaznacza Dominika Ladowska. Muszą posiadać odpowiednie atesty, aby otrzymać pozwolenie na otwarcie obiektu – dodaje architektka.

Sposób aranżacji wnętrz aptecznych podlega specyficznym regułom. Układ i charakter przestrzeni powinien pozwalać klientom na skupienie i wyciszenie, które bez wątpienia sprzyjają przemyślanym i udanym zakupom. Odpowiednia ekspozycja produktów, stonowana kolorystyka oraz wolna przestrzeń to coraz częściej obowiązkowe elementy wystroju punktów apteczno-drogeryjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie