REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Drugi etap konsultacji Studium Poznania

  • Autor: www.poznan.pl
  • 18 lis 2021 16:32
Drugi etap konsultacji Studium Poznania
Drugi etap konsultacji Studium Poznania, fot. pixabay

Trwają prace nad projektem nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Poznania. II etap konsultacji jest podzielony na dwie części. W pierwszej, która rozpocznie się 23 listopada i potrwa do 17 grudnia, odbędzie się cykl debat eksperckich i społecznych z przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz rad osiedli.

REKLAMA

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego jest jednym z najważniejszych dokumentów strategicznych. Określa ramy rozwoju dla całego miasta i stanowi podstawę dla kolejnych, bardziej szczegółowych opracowań, czyli miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

- Niezwykle istotne jest, aby Studium odpowiadało aktualnym potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców, które na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się np. w zakresie transportu, mieszkalnictwa czy dostępności terenów zieleni. Wymaga to od nas z jednej strony diagnozy bieżących potrzeb, z drugiej zaś zdefiniowania na nowo kierunków rozwoju zagospodarowania przestrzennego stolicy Wielkopolski - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

W części pierwszej II etapu konsultacji odbędzie się cykl zdalnych debat eksperckich z przedstawicielami branżowych organizacji pozarządowych, w tym m.in. Stowarzyszenia Architektów Polskich, Towarzystwa Urbanistów Polskich, Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP czy organizacji działających na rzecz środowiska, a także debat społecznych (które także odbędą się online) z przedstawicielami poznańskich rad osiedli.

- Spotkania będą podzielone na cztery bloki tematyczne odpowiadające czterem wymiarom uwarunkowań funkcjonalno-przestrzennych Poznania. Uczestnicy będą rozmawiać o kwestiach związanych z systemem zieleni w mieście, mieszkalnictwem, układem transportowym oraz terenami produkcyjno-usługowymi - wyjaśnia Natalia Weremczuk, dyrektorka Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu.

Debaty z przedstawicielami rad osiedli będą transmitowane na kanale Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w serwisie YouTube. Po zakończeniu spotkań w ramach każdego bloku tematycznego, na stronie MPU publikowane będą materiały informacyjne w formie prezentacji multimedialnych, z którymi będzie mógł się zapoznać każdy zainteresowany.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie