×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Drugie podejście do modernizacji deptaka w Gorzowie Wlkp.

  • Autor: PAP
  • 20 lut 2023 14:08
Drugie podejście do modernizacji deptaka w Gorzowie Wlkp.
Nowy przetarg na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej w Gorzowie Wlkp., fot. Unsplash

Spółka komunalna Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła nowy przetarg na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej w Gorzowie Wlkp. To drugie podejście spółki do wyłonienia wykonawcy dla tej inwestycji.

REKLAMA

  • Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła nowy przetarg na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej w Gorzowie Wlkp.
  • Wcześniej dwa przetargi bezskutecznie ogłaszało miasto.

Jak poinformowała w poniedziałek dyrektor biura zarządu Gorzowskie Inwestycje Miejskie sp. z o.o. Ewa Iwańska, to drugi przetarg na tę inwestycję ogłaszany przez spółkę. Wcześniej dwa bezskutecznie ogłaszało miasto.

Za trzecim podejściem wyłoniono wykonawcę, którym została poznańska firma Hydrobudowa, ale pod koniec stycznia br., wskazując na problemy z uzyskaniem zabezpieczenia, wycofała się ona z podpisania umowy, która opiewała na ok. 6,5 mln zł.

"Stąd konieczność rozpisania kolejnego przetargu. Zachęcamy do składania ofert" - powiedziała Iwańska. Wyjaśniła, że planowane prace będą polegały na wymianie nawierzchni, likwidacji barier architektonicznych, nasadzeniu nowych drzew, a także umiejscowieniu elementów małej architektury, takiej jak ławki, stojaki rowerowe.

W projekcie ujęto również przebudowę istniejącego oświetlenia drogowego, odwodnienie terenu oraz wykonanie zjazdów. Nowa nawierzchnia kolorystycznie będzie nawiązywać do pobliskiej ul. Sikorskiego. Zgodnie z projektem prace podzielono na dwa etapy.

Jak przekazano w komunikacie, zakres prac wymusi zamkniecie dla ruchu kołowego ulicy Wełniany Rynek na przebudowywanym odcinku. Zachowany zostanie natomiast ruch pieszych

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie