REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Dune Resort otwarte. To efekt współpracy studia SAS i pracowni Mellon

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 maj 2018 10:31
Dune Resort otwarte. To efekt współpracy studia SAS i pracowni Mellon
fot. mat. pras.
Dune Resort otwarte. To efekt współpracy studia SAS i pracowni Mellon
Dune Resort otwarte. To efekt współpracy studia SAS i pracowni Mellon

Dune Resort, luksusowa inwestycja, której wartość szacowana jest na 185 milionów złotych, powstała w Mielnie bezpośrednio przy promenadzie oraz plaży. Na kompleks składa się łącznie 330 apartamentów, baseny kąpielowe zewnętrzne i pod dachem, ekskluzywna sala fitness oraz lokale gastronomiczne. Dune Resort to efekt pracy i pasji architektów studia SAS i pracowni Mellon.

REKLAMA

Oficjalne otwarcie kompleksu miało miejsce w minioną sobotę, 26 maja br. Było to wspólne święto inwestora oraz wszystkich tych, którzy zakupili wakacyjne apartamenty. Wśród znakomitych gości wymienić można chociażby Ambasadora Królestwa Norwegii w Polsce Olava Myklebust oraz Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego. Wszyscy zgodnie podkreślali wyjątkową skalę projektu oraz oddawali cześć inwestorowi jak i głównemu projektantowi Markowi Sietnickiemu z pracowni SAS Studio.

Na spektakularny kompleks apartamentowy składają się trzy budynki o jasnych bryłach harmonijnie wtopionych w nadmorski krajobraz Mielna. Miejsce jest jakby wprost przeniesione z Lazurowego Wybrzeża, wyznaczające nowe standardy pod każdym względem: jakości architektury, wszechstronności udogodnień oraz komfortu wypoczynku. „W trakcie realizacji te budynki zyskiwały w stosunku do projektów. Nawet obecnie, kiedy większość apartamentów jest już zaaranżowana, a wykonywane są ostatnie prace porządkowe w otoczeniu, ujawniają się pewne zależności w przestrzeni, które na etapie projektowania były niedostrzegalne. Cały zespół obiektów zaczyna funkcjonować jako jedność. I widać, że wszystkie elementy do siebie idealnie pasują, uzupełniają się, dopełniają” – mówi dr Marek Sietnicki, architekt, główny projektant kompleksu Dune Resort.

Realizacja kompleksu pochłonęła ponad 6 lat. Pierwsza jego część ze 114 lokalami (w tym 6 typu penthouse), restauracją i dwoma basenami zewnętrznymi uruchomiona została w 2013 jako pierwszy tej klasy obiekt w Mielnie i na Pomorzu Środkowym. Prawdopodobnie po otwarciu Dune Resort latem w kompleksie będzie jednorazowo przebywać nawet około tysiąca osób. Będą to nie tylko właściciele apartamentów, ale również liczni goście wynajmujący je na określony czas.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie