REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Dune Resort rośnie w siłę. Tak powstaje nowe miasto nad Bałtykiem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 lis 2017 09:37
Dune Resort rośnie w siłę. Tak powstaje nowe miasto nad Bałtykiem
Dune Resort fot, mat. prasowe
Dune Resort rośnie w siłę. Tak powstaje nowe miasto nad Bałtykiem
Dune Resort rośnie w siłę. Tak powstaje nowe miasto nad Bałtykiem

Niebawem zakończy się budowa całego kompleksu luksusowych apartamentów Dune Resort w Mielnie. Właśnie uzyskano pozwolenie na użytkowanie drugiego, a zarazem największego z trzech zaplanowanych budynków. - Kiedy rozpoczynaliśmy prace wykonawcze, pojawiały się obiekcje, że budynki swymi gabarytami zdominują Mielno. Tymczasem okazało się, że wpisały się one doskonale w otoczenie - przekonuje projektant dr Marek Sietnicki ze studia SAS.

REKLAMA

Kompleks nowoczesnych apartamentów Dune Resort powstaje w Mielnie, w bezpośrednim sąsiedztwie szerokiej i piaszczystej plaży.

- Usytuowanie Dune Resort jest naprawdę wyjątkowe, a jakość architektury i poziom wykonania na najwyższym poziomie. Kiedy rozpoczynaliśmy prace wykonawcze, pojawiały się obiekcje, że budynki swymi gabarytami zdominują Mielno. Tymczasem okazało się, że wpisały się one doskonale w otoczenie. Ukończony obecnie budynek, mimo że w kompleksie jest największy, z perspektywy plaży i promenady jest prawie niewidoczny i w niczym nie zakłóca perspektywy, a z kolei od strony apartamentów widok na morze jest wykorzystany maksymalnie – komentuje projektant dr Marek Sietnicki ze studia SAS.

W drugim budynku Dune powstały 153 apartamenty, w tym 6 luksusowych penthouse’ow zlokalizowanych na ostatniej kondygnacji inwestycji, z której rozciąga się wyjątkowo malownicza panorama polskiego wybrzeża.

- Urządzony w przemyślany sposób apartament może rocznie przynieść dochód na poziomie 6-7 proc. a czasami nawet 10 proc. Rentowność zależy między innymi od tego, jak wyposażony jest apartament. Już na etapie urządzania lokalu chętnie podpowiadamy naszym klientom jakie rozwiązania odpowiadają gościom i co zachęca ich do wynajmowania określonego lokalu. Apartament ma wtedy walory luksusowego pokoju hotelowego z dodatkowymi przewagami takimi jak większa powierzchnia czy możliwość samodzielnego przygotowania posiłków w komfortowo wyposażonej kuchni – mówi Marcin Kokot z firmy zajmującej się obsługą i wynajmem apartamentów.

W 2013 roku oddano pierwszy z apartamentowców, w którym sprzedano wszystkie lokale. W ostatnim budynku powstanie 61 apartamentów, planowany termin jego ukończenia to wiosna 2018 roku. W sprzedaży pozostały apartamenty dwupokojowe, najchętniej wybierane przez klientów w celach inwestycyjnych.

Deweloperem jest Firmus Group, lider w segmencie luksusowych apartamentów na polskim wybrzeżu. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia Mellon i architekci studia SAS, a generalnym wykonawcą całości inwestycji jest Budimex SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie