×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Duża budowa w centrum Białegostoku. To inwestycja za blisko 195 mln zł

  • Autor: Bialystok.pl
  • 25 lip 2022 12:50
Duża budowa w centrum Białegostoku. To inwestycja za blisko 195 mln zł
W Białymstoku powstanie Intermodalny Węzeł Komunikacyjny. Obecnie trwa budowa m.in. przejścia podziemnego pieszo-rowerowego. fot. Shutterstock

Trwa budowa Intermodalnego Węzła Komunikacyjnego w Białymstoku - inwestycji, której całkowita wartość wynosi 194 mln 756 tys. zł, informuje Białystok.pl. Obecnie trwają prace przy budowie przejścia podziemnego pod torami i przebudowa ulic Bohaterów Monte Cassino i Łomżyńskiej.

REKLAMA

  • W centrum Białegostoku trwa wielka budowa.  Realizowane są dwie duże inwestycje: budowa przejścia pieszo-rowerowego pod torami kolejowymi oraz przebudowa ulicy Bohaterów Monte Cassino i Łomżyńskiej.
  • Prace prowadzone są w ramach projektu „Intermodalny węzeł komunikacyjny w Białymstoku (centrum przesiadkowe wraz z korytarzami publicznego transportu zbiorowego)”.
  • Wartość całego projektu to 194 mln 756 tys. zł.; miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie Unii Europejskiej w wysokości ponad 135 mln zł.

Projekt podzielony został na trzy etapy. W ramach pierwszego powstaje podziemne przejście pieszo-rowerowe pod torami wraz z rozbudową ulic Kolejowej i Zwycięstwa w rejonie dworca. Obecnie inwestycja jest zrealizowana w ponad 42%, a jej koszt to 42 mln zł. 

W drugim etapie ma powstać centrum przesiadkowe w rejonie dworca PKS. Inwestycja, której wartość oszacowano na ok. 16 mln zł, czeka obecnie na decyzję ZRID.

Trzeci etap inwestycji to z kolei rozbudowa ulic Bohaterów Monte Cassino oraz Łomżyńskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. M. Kopernika i Młynową. Wykonawca wszedł na plac budowy w kwietniu br. W ramach tego etapu powstaną także nowe ścieżki rowerowe i chodniki. Wartość trzeciego etapu to 65 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie