×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Duże przeszklenia i lekka prosta bryła. Coraz bliżej rozbudowy lotniska w Świdniku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 mar 2018 10:14
Duże przeszklenia i lekka prosta bryła. Coraz bliżej rozbudowy lotniska w Świdniku
fot. mat. prasowe

Strabag podpisał kontrakt z Portem Lotniczym Lublin na rozbudowę i przebudowę lotniska w Świdniku o wartości ponad 10 mln zł netto. Realizacja inwestycji, łącznie z odbiorami technicznymi, potrwa do marca 2019 r.

REKLAMA

Rozbudowany zostanie terminal pasażerski, a także przebudowane  i rozbudowane będą obecne powierzchnie lotniskowe. Powstanie nowa hala przy wschodnim skrzydle budynku lotniska, w której znajdą się poczekalnia odlotowa, nowy punkt kontroli bezpieczeństwa, pomieszczenia techniczne i sklepy. Dzięki rozbudowie powierzchnia lotniska zwiększy się o blisko 2,2 tys. mkw., co znacznie poprawi przepustowość portu i komfort pasażerów. Rozbudowa lotniska odbywać się będzie równolegle do ruchu lotniczego i pasażerskiego. Prowadzone prace będą konsultowane ze służbami celnymi.

- Cieszymy się, że Port Lotniczy w Lublinie powierzył nam rozbudowę terminalu świdnickiego lotniska. Na przestrzeni ostatnich lat Strabag realizował również projekty infrastrukturalne na polskich lotniskach - zmodernizowaliśmy infrastrukturę startową portów lotniczych we Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu, Jasionce, Szymanach i Łasku. - mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag.

Nowoczesny port lotniczy

Projekt przygotowało to samo studio architektoniczne, które zaprojektowało istniejący terminal – Are Stiasny & Wacławek. Nowoczesne lotnisko charakteryzować będą m.in. duże przeszklenia, lekka prosta bryła, jasne wnętrza oraz otwarte przestrzenie. Nowe skrzydło terminalu zostanie w całości przeszklone od strony płyty lotniska. Szklana tafla wykonana zostanie w systemie bezszprosowym tj. w jednej płaszczyźnie. Panoramiczne okna zapewniające dopływ naturalnego światła i wysokie pomieszczania zapewnią obiektowi lekki, nowoczesny charakter.

Lotnisko usytuowane jest w Świdniku, zaledwie kilka kilometrów od Lublina. Posiada bardzo dobre połączenie drogowe: od północy jest to droga Lublin-Mełgiew, od południa trasa Berlin-Warszawa-Kijów, co umożliwi dojazd do centrum Lublina w ok.10 min, a także szybki dojazd do Chełma, Zamościa i przejść granicznych w Dorohusku i Hrebennem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie