×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dwa nowe parki leśne powstaną w Łodzi. Tego chcieli mieszkańcy

  • Autor: UM Łódź
  • 29 mar 2023 11:35
  • Aktualizacja: 29 mar 2023 20:20
Dwa nowe parki leśne powstaną w Łodzi. Tego chcieli mieszkańcy
Wkrótce w Łodzi powstaną dwa kolejne parki leśne. Parki leśne są odpowiedzią na apele mieszkańców, fot. Unsplash

Wkrótce w Łodzi powstaną dwa kolejne parki leśne. Zielona rewolucja dotarła na Stoki oraz na Radogoszcz Zachód.

REKLAMA

  • Dwa nowe parki leśne powstaną w Łodzi.
  • Parki leśne są odpowiedzią na apele mieszkańców

Wkrótce w Łodzi powstaną dwa kolejne parki leśne. Parki leśne są odpowiedzią na apele mieszkańców. Tworzone są w miejscach, w których w naturalny sposób wyrosły drzewa oraz łąki. Dzikie tereny są przywracane mieszkańcom, a zarazem zabezpieczane przed nieproszoną ingerencją człowieka. Celem jest zachowanie zieleni z jednoczesnym stworzeniem alejek oraz uporządkowaniem terenu w taki sposób, by nie stwarzał zagrożenia dla odwiedzających.

W Łodzi powstaną dwa nowe parki leśne, fot. UM Łódź
W Łodzi powstaną dwa nowe parki leśne, fot. UM Łódź

Nowy park przy ul. Giewont w Łodzi

Park o powierzchni 4 ha utworzony zostanie w pobliżu zabudowań wielorodzinnych i będzie ważną częścią nowo powstającego osiedla. Teren ten jest już wykorzystywany przez mieszkańców - to bardzo lubiane miejsce spacerów. Dodatkowo, ponieważ graniczy z krańcówką tramwajową, oddziela zabudowania od hałasu. W ostatnim czasie okolica ulega szybkiej urbanizacji, dlatego podjęto decyzję o ochronie zieleńca - uchwalenie parku zapobiegnie niepożądanej zabudowie. Nowy park nazwany zostanie „parkiem na Giewoncie”, zgodnie z propozycją pomysłodawcy – mieszkańca okolicy.

Będzie też park na osiedlu Radogoszcz Zachód w Łodzi

Mieszkańcy domków jednorodzinnych mogą odetchnąć z ulgą. Chociaż w pobliżu będzie przechodzić droga łącząca trasę S14 z Łodzią, ten fakt nie powinien być już dla nich problemem. Wszystko dzięki temu, że pomiędzy ruchliwą ulicą a osiedlem powstanie park leśny, który będzie chronić mieszkańców przed hałasem oraz spalinami. Obszar o powierzchni 4 ha jeszcze nie ma nazwy. Wybiorą ją łodzianie w specjalnie przygotowanym głosowaniu. Przecież park będzie należeć do nich, a nikt tak dobrze nie zna tej zielonej wyspy jak oni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie