REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dwa zgłoszenia do przetargu na zagospodarowanie ważnej alei w Poznaniu

  • Autor: www.poznan.pl
  • 11 sty 2023 13:47
Dwa zgłoszenia do przetargu na zagospodarowanie ważnej alei w Poznaniu
Dwa zgłoszenia do przetargu na zagospodarowanie ważnej alei w Poznaniu, fot. www.poznan.pl

W grudniu zeszłego roku rozpisany został przetarg na opracowanie projektu zagospodarowania poznańskiej Al. Marcinkowskiego na odcinku od ul. 23 Lutego do ul. Solnej. Oferty można było składać do 10 stycznia. Wpłynęły dwie aplikacje. Obecnie trwa ich analiza.

REKLAMA

Głównym jego założeniem jest rewaloryzacja Alei Marcinkowskiego zgodnie z koncepcją prof. dr. hab. W. Krzyżaniaka. Zmieniona ma być nawierzchnia wewnętrznego pasa (kompozycja, konstrukcja i materiały). Ważną rolę w projekcie musi odgrywać zieleń - zarówno ta wysoka, jak i niska w postaci kwitnących rabat. Zmienić się ma sposób parkowania lub miejsca parkingowe w pasie rozdziału mają zostać zlikwidowane. 

Projekt ma nawiązywać do zrewaloryzowanej już części Alei od pl. Wolności do ul. 23 Lutego - wymagane lub sugerowane jest powtórzenie wzoru i rodzaju nawierzchni oraz rytmu drzew wzbogaconych rabatami bylinowymi bądź kwietnikowymi. Na całym obszarze zieleni ma być zaprojektowany system retencyjny z zastosowaniem  podziemnego zbiornika oraz infrastruktury doprowadzającej wodę opadową i system nawadniania z zastosowaniem dokorzeniowego nawadniania roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie