×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dwie kamienice w Łodzi zyskują drugie życie

  • Autor: UM Łódź
  • 15 mar 2023 11:42
Dwie kamienice w Łodzi zyskują drugie życie
Dwie kamienice przy Wschodniej w Łodzi pięknieją, fot. UMŁ

W dwóch budynkach przy ul. Wschodniej w Łodzi trwają intensywne prace modernizacyjne. Szybciej zostanie zakończony remont kamienicy pod numerem 45, ale również budynek przy Wschodniej 35 powinien zostać odnowiony jeszcze w 2023 r.

REKLAMA

Wschodnia 45. Jak się zmieni?

W zabytkowej kamienicy przy ul. Wschodniej 45 trwają prace wykończeniowe w mieszkaniach. Lokale są malowane, robotnicy montują okucia drzwi oraz listwy przypodłogowe. Na klatkach schodowych kończy się układanie płytek. Balustrada klatki schodowej budynku frontowego została oddana do renowacji i na dniach ma zostać zamontowana. Niebawem rozpocznie się również renowacja polichromii na klatce schodowej budynku frontowego oraz wznowione zostaną prace na terenie zewnętrznym.

Prace przy Wschodniej 35

W kompleksie budynków przy ul. Wschodniej 35 trwa montaż ścianek działowych i obudowa poddasza budynku frontowego. Robotników zobaczymy przy wykonywaniu izolacji ścian fundamentowych w części niepodpiwniczonej budynku, zamykaniu obudów w łazienkach i przygotowywanie podłoża pod płytki. Prowadzone są również roboty sanitarne dotyczące instalacji wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania na poddaszu budynku frontowego. Trwa też rozprowadzenie instalacji elektrycznycznych oraz roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu. W najbliższym czasie wykonawca rozpocznie prace glazurnicze, w planach jest również wykonanie fundamentów pod altanę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie