REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Dwóch chętnych do budowy masztu z flagą Jagiellonii Białystok

  • Autor: PAP
  • 14 maj 2021 12:23
Dwóch chętnych do budowy masztu z flagą Jagiellonii Białystok
Dwie podlaskie firmy złożyły swoje oferty w powtórnym przetargu na budowę masztu z flagą klubu na rondzie noszącym imię Jagiellonii. fot. Shutterstock

W przetargu na budowę masztu z flagą Jagiellonii na rondzie u zbiegu Alei Jana Pawła II i ul. Narodowych Sił Zbrojnych w Białymstoku wpłynęły dwie oferty.

REKLAMA

  • Dwie podlaskie firmy złożyły swoje oferty w powtórnym przetargu na budowę masztu z flagą klubu na rondzie noszącym imię Jagiellonii - podał magistrat w Biuletynie Informacji Publicznej. 
  • Poprzedni przetarg unieważniono.
  • O tym, że na rondzie ma stanąć maszt z flagą piłkarskiego klubu zadecydowali mieszkańcy przy wyborze projektów do budżetu obywatelskiego na 2021 rok.

Rondo znajduje się na wjeździe do miasta od strony Warszawy, u zbiegu Alei Jana Pawła II i ul. Narodowych Sił Zbrojnych. Powstało po wybudowaniu i oddaniu do użytku śródmiejskiej obwodnicy - Trasy Niepodległości. O nadaniu mu takiej nazwy radni zdecydowali ponad rok temu; był to jeden z elementów upamiętnienia stulecia tego klubu sportowego, który obecnie najbardziej kojarzony jest z piłkarskim zespołem grającym w ekstraklasie.

Na środku tego ronda ma stanąć maszt z flagą Jagiellonii - zdecydowali o tym mieszkańcy przy wyborze projektów do budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Projekt został zgłoszony jako ogólnomiejski i znalazł się w grupie pomysłów wybranych do realizacji. Poparło go w głosowaniu ponad 1,2 tys. osób.

Według szacunków zgłaszających, projekt i budowa takiego masztu z flagą, powinna kosztować ok. 26 tys. zł. Kilka miesięcy temu Urząd Miejski w Białymstoku ogłosił przetarg, obejmujący projekt i prace budowlane, do którego wpłynęła tylko jedna oferta. Firma z Siemiatycz wyliczyła koszt inwestycji na blisko 93,5 tys. zł brutto - to cena kilka razy wyższa od zakładanej przez magistrat.

Z powodu ceny znacznie przewyższającej założenia finansowe projektu, ten przetarg został unieważniony, ale ogłoszono kolejny. Tym razem oferty są dwie, firm z Siemiatycz i Wysokiego Mazowieckiego, ale ceny ponownie są wyższe od szacunków kosztorysowych zakładanych przez magistrat.

Siemiatycki wykonawca zaproponował cenę 89,8 tys. zł, zaś firma z Wysokiego Mazowieckiego - 127,9 tys. zł.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk

rof/ lena/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie