×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dworzec Główny PKP we Wrocławiu zmieni się

  • Autor: PAP
  • 07 lis 2018 16:07
Dworzec Główny PKP we Wrocławiu zmieni się
fot. unsplash

Budowa nowego peronu nr 6 rozpocznie się w tym tygodniu na stacji Wrocław Główny. Inwestycja o wartości ponad 7 mln zł zakończy się w połowie przyszłego roku.

REKLAMA

Jak poinformował w środę PAP Bohdan Ząbek z biura prasowego PKP PLK, nowy peron na wrocławskim Dworcu Główny PKP będzie miał 200 metrów długości.

"Peron i drogi dojścia będą wyposażone w system oznakowania dotykowego. Zostanie zabudowany też system monitoringu i nowe oświetlenie. Zamontowane zostaną trzy wiaty peronowe" - przekazała Ząbek.

Nowy peron zostanie połączmy schodami z głównym tunelem dworcowym, a drugie wejście na niego będzie znajdowało się od ulicy Suchej. "To zapewni szybkie dojście dla podróżnych, korzystających z miejskiej komunikacji autobusowej i PKS-u" - podkreślił Ząbek.

Dodał, że wraz z budową peronu zostaną wykonane prace na sąsiednim torze oraz zabudowa urządzeń zabezpieczających ruchu kolejowy. Koszt całej inwestycji to 7,4 mln zł.

Ząbek przypomniał, że nowe perony powstają również na innych stacjach kolejowych na Dolnym Śląsku. Z przebudowanych niedawno peronów korzystają podróżni na stacji Kłodzko Główne i na stacji w Świebodzicach. Trwa przebudowa peronów na stacjach i przystankach na linii z Legnicy do Lubina i z Grabowna Wielkiego do Cieszkowa - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie