REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Dworzec kolejowy Poznań Zachód zostanie odnowiony

  • Autor: PAP
  • 13 kwi 2018 16:07
Dworzec kolejowy Poznań Zachód zostanie odnowiony
fot. unsplash

W maju zostanie oddany do użytku odnowiony dworzec kolejowy Poznań Zachód - powiedział PAP wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

REKLAMA

"Remont dworca w Poznaniu to koszt ponad 7 mln zł" - powiedział Bittel. Jak dodał wiceminister, "w tym roku w ramach Programu Inwestycji Dworcowych planowane jest odnowienie i oddanie do użytku 8-10 dworców, m.in. w Jaworze, Żarowie, Poznaniu Garbarach oraz Pruszkowie".

W piątek Polskie Koleje Państwowe SA zawarły umowę kredytową na 700 mln zł, z czego 250 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje, a około 450 mln zł na spłatę wcześniej pozyskanego finansowania. Pieniądze zapewni umowa kredytowa, którą spółka podpisała z trzema bankami: Pekao S.A., PKO Bankiem Polskim i Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wysokość całego kredytu to 700 mln zł. Każdy z banków finansuje kredyt w jednakowej części.

PKP SA poinformowały, że 250 mln zł z przyznanej kwoty spółka będzie mogła przeznaczyć na budowę i modernizację dworców w ramach programu inwestycyjnego, którego wartość szacowana jest na ok. 1,5 mld zł. "Środki kredytowe będą stanowić kolejne źródło finansowania inwestycji, zaraz po funduszach unijnych i wsparciu z budżetu państwa" - informuje kolejowa spółka.

Kredyt ma zostać spłacony do końca 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie