Dworzec w Skarżysku-Kamiennej zyska nowe funkcje?PropertyDesign.pl / EchoDnia.eu - 05-01-2017 13:28


Zabytkowy dworzec w Skarżysku-Kamiennej czeka w przyszłym roku remont. Zarządzający szukają rozwiązań, które pozwolą zagospodarować prawie 1/3 nieużywanego dotąd obiektu. Istnieje szansa, że na dworcu powstanie restauracja. Mieszkańcy chcieliby też uruchomienia małego hotelu.

Jak informowaliśmy w grudniu 2016 roku PKP S.A. wybrała wykonawcę dokumentacji projektowej, przedprojektowej i okołoprojektowej dla inwestycji dworcowych w Skarżysku-Kamiennej. Dworzec zaprojektuje pracownia Pas Projekt. Głównym celem inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworca do potrzeb pasażera i zapewnienie najwyższych standardów obsługi. Kompleksowa przebudowa obiektów oznacza gruntowną modernizację wnętrza i elewacji budynków, uporządkowanie terenów przyległych oraz dostosowanie dworców do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i osób niepełnosprawnych.

Jak podał portal Echo Dnia PKP zamierza efektywniej wykorzystać przestrzeń dworca, która jest zbyt duża na jej potrzeby. Obecnie prawie 1/3 powierzchni dworca jest nieużytkowana. Trwają konsultacje - prace mają rozpocząć się w drugiej połowie 2017 roku. Przeprowadzono konsultacje w ramach których pytano mieszkańców o to, co powinno znaleźć się na dworcu. Jak podaje dziennik na terenie Dworca prawdopodobnie powstanie restauracja, pojawiły się też pomysły urządzenia hoteliku na wyższych piętrach albo przestrzeni kulturalnej. Zarządcy będą analizować te pomysły.