REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dzielnicowa zieleń w rękach warszawiaków

  • Autor: UM Warszawa
  • 11 sty 2018 09:34
Dzielnicowa zieleń w rękach warszawiaków
fot. unsplash

Projekt #ZieloneUlice Warszawy wkracza w fazę konsultacji z mieszkańcami. Już wiosną pierwsze, zielone zmiany przejdą ulice Bemowa, Bielan i Żoliborza. W najbliższy weekend odbędą się tam spotkania na temat zieleni m.in. na ul. W. Broniewskiego, J. Kasprowicza czy Połczyńskiej.

REKLAMA

– Projekt #ZieloneUlice Warszawy to realne zmiany na stołecznych arteriach. Pierwsze z nich chcielibyśmy wprowadzić już na wiosnę. Nim jednak to zrobimy, chcemy poznać opinie i potrzeby mieszkańców. To oni zadecydują jak zmieni się zieleń w ich najbliższym otoczeniu, na ich ulicy – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy

Już w najbliższy weekend, 13 i 14 stycznia, na Bemowie, Bielanach i Żoliborzu  warszawscy ogrodnicy – z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy – przeprowadzą spotkania konsultacyjne z warszawiakami.

Uwagi pomogą stworzyć projekty

Pod koniec stycznia zebrane uwagi zostaną opublikowane w formie krótkich podsumowań. Na ich podstawie projektanci wpiszą zebrane głosy w koncepcję zazielenienia ulic. W drugiej połowie lutego koncepcję oceni komitet sterujący projektu. Następnie projektanci naniosą ostatnie poprawki. Później – w marcu i kwietniu – projekty ponownie opiniowane będą przez warszawiaków.

Koncepcje zagospodarowania ulic i raport ze spotkań opublikujemy w maju 2018 r. Na podstawie koncepcji przygotowane zostaną projekty wykonawcze nasadzeń. Pierwsze drzewa posadzimy jeszcze w 2018 roku, a projekty wymagające większych przekształceń będziemy realizować stopniowo w kolejnych sezonach.

 Projekty zielonych metamorfoz zostaną wykonane dla blisko 80 dużych warszawskich ulic, w szczególności krajowych, wojewódzkich i powiatowych, którymi nie zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Łącznie we wszystkich dzielnicach pojawi się około 18 tysięcy drzew. W ciągu dwóch lat na ten cel zostanie przeznaczone ponad 20 milionów złotych. W czterech przetargach do zazieleniania zostały wskazane główne ulice wszystkich dzielnic.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie