×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dzieło DA Dziuba Architekci z certyfikatem LEED Gold

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 gru 2018 14:49
Dzieło DA Dziuba Architekci z certyfikatem LEED Gold
fot. Marcin Mularczyk
Dzieło DA Dziuba Architekci z certyfikatem LEED Gold
Dzieło DA Dziuba Architekci z certyfikatem LEED Gold

Villa Metro, projekt autorstwa pracowni DA Dziuba Architekci, jest jednym z nielicznych w Warszawie biurowców, który spełnia normy Certyfikatu LEED Gold z uwzględnieniem rygorystycznych wymogów międzynarodowego systemu certyfikacji budynków pod kątem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju.

REKLAMA

Fasada Villa Metro ma romboidalną formę, z którą koresponduje przebudowane przez inwestora wejście do metra Wilanowska. Budynek stanął na narożnej działce o niewielkich rozmiarach i nieregularnym kształcie. Jego znakiem rozpoznawczym stała się wykonana z aluminium struktura nałożona na całkowicie przeszklone fasady, która odzwierciedla rysunek liter VM („Villa Metro”).

Wyjątkowy efekt wizualny zapewnia całkowicie szklana, dwukomorowa fasada ze szkła SGG COOL-LITE SKN 176II. Parametry tego szkła gwarantują ochronę wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się zapewniając jednocześnie wysoki poziom transmisji światła. Wykorzystanie szkła SGG COOL-LITE SKN 176 II w fasadzie w połączeniu z roletami typu sunscreen umożliwiło osiągnięcie doskonałych parametrów związanych ze zużyciem energii. Budynek Villa Metro posiada certyfikat LEED na poziomie Gold, który przyznany został właśnie dzięki zastosowaniu w obiekcie tego typu, ekologicznych rozwiązań.

W biurowcu zastosowano wysokiej jakości materiały i nowoczesne systemy instalacji wewnętrznych, sterowane Systemem Zarządzania Budynkiem (BMS). Villa Metro zaliczana jest do kategorii biurowców klasy AA. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi ok. 11 tys. m kw., GLA ok. 8 tys.m kw. 35-metrowy budynek posiada aż 9 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie