REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Dzieło Kuryłowicz&Associates wyprzedza harmonogram

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 paź 2017 15:17
Dzieło Kuryłowicz&Associates wyprzedza harmonogram
Retro Office House (fot. materiały prasowe)

Nawiązująca stylem do lat 20. XX wieku, prestiżowa inwestycja LC Corp SA, która powstaje na styku ulic Komandorskiej i Piłsudskiego, rośnie w oczach. Budowa wrocławskiego Retro Office House wyprzedza harmonogram i z każdym dniem przybliża moment oddania obiektu do użytku.

REKLAMA

Projekt budynku Retro Office House wykonany przez znane biuro architektoniczne Kuryłowicz & Associates inspirowany był najlepszymi tradycjami europejskiego modernizmu początku XX wieku i wykonany został z dbałością o każdy detal. Tak pomyślana koncepcja wrocławskiej inwestycji LC Corp SA doskonale wpisała się w szerszy kontekst działań miasta zmierzających do przywrócenia ul. Piłsudskiego dawnej świetności. Ta zlokalizowana w centrum Wrocławia ulica pięknieje z każdym rokiem za sprawą konsekwentnie prowadzonej rewitalizacji kolejnych obiektów, począwszy od Dworca Głównego PKP i fragmentów ulicy z nim sąsiadujących, przez Capitol, a na renowacji kamienic skończywszy. Nabierający z każdym dniem kształtów Retro Office House będzie stylową kropką nad „i” wieńczącą wysiłek przywrócenia dawnego prestiżu tej jednej z najważniejszych ulic Wrocławia.

Piękno i użyteczność w centrum miasta

Modernistyczna bryła Retro Office House realizowana w standardzie A z zaokrąglonymi narożnikami, giętym po łuku szkłem, wewnętrznym patio i wykończeniami w stylu retro została obliczona na to, by jak najlepiej współgrać z otoczeniem. Sześć w każdym calu dopieszczonych kondygnacji połączy w sobie piękno i funkcjonalność dobrze pomyślanych powierzchni biurowych, handlowych oraz części wspólnych, dostępnych wszystkim mieszkańcom. Zwłaszcza ten ostatni aspekt ma istotne znaczenie dla lokalnego życia – dzięki temu budynek stanie się jego integralną częścią. Walory estetyczne projektu, wysoki standard wykonania oraz prestiżowa lokalizacja to główne zalety inwestycji. 

Budujące wieści z budowy

Oddanie budynku Retro Office House do użytku przewidziano na 2 kwartał 2018 roku, a prace od początku idą pełną parą. Nic dziwnego więc, że roboty wyprzedzają harmonogram – Bardzo miło nam poinformować, że z pewnymi pracami jesteśmy przed czasem. Zamontowaliśmy już 250 z 530 elementów betonowych elewacji i 940 z 1150 okien. Zakończyliśmy montaż elewacji południowej i rozpoczęliśmy szklenie elewacji północnej. Ponadto w trakcie jest montaż elementów betonowych i szklenie elewacji wschodniej. Aktualnie wykonujemy również izolację dachu i montujemy świetliki w patiach. Udało się już także rozpocząć roboty murowe i instalacyjne. Krótko mówiąc, budowa idzie jak po sznurku – mówi Witold Stańczak, kierownik projektu LC Corp SA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie