REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dzień otwarty w Muzeum Żołnierzy Wyklętych - w sobotę

  • Autor: PAP
  • 22 sie 2019 09:15
Dzień otwarty w Muzeum Żołnierzy Wyklętych - w sobotę
fot. shutterstock

Z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości w wyjątkowy sposób obchodzić będziemy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. 24 sierpnia w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przewidziano Dzień Otwarty - poinformował PAP Paweł Szabłowski z MŻWiWP PRL.

REKLAMA

- Bogaty program przygotowany został nie tylko dla miłośników historii. (...) Oprócz zwiedzania obiektów dawnego aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej 37, gdzie więzieni byli patrioci walczący przeciw komunizmowi o wolną Polskę, przewidziano specjalny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, stoiska multimedialne i premierową wystawę Muzeum Katyńskiego - napisano w informacji Biura Edukacji Historycznej Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przesłanej PAP.

O godz. 16 rozpocznie się koncert specjalny Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Po południu na wielkim ekranie na dziedzińcu muzeum w kinie plenerowym obejrzeć będzie można poświęcony Powstaniu Warszawskiemu film "Miasto 44" w reż. Jana Komasy oraz fabularną opowieść o działalności i ucieczce z kraju płk. Ryszarda Kuklińskiego pt. "Jack Strong" w reż. Władysława Pasikowskiego.

- Po zmroku mury dawnego Aresztu Śledczego uzyskają nowy wymiar dzięki przygotowanemu przez Narodowy Bank Polski niezwykłemu wielkoformatowemu pokazowi łączącemu obraz 3D, światło i dźwięk. Nasza historia ożyje na chwilę w obrazach doskonale wkomponowanych w scenerię miejsca - zapowiedziano w przesłanej informacji. Wielkoformatowy pokaz multimedialny pt. "Mapping 3D" rozpocznie się o godz. 21.45.

Dzień otwarty zorganizowano we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości i Biurem Programu "Niepodległa".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie