×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

EastWave Design zaprojektowali kompleks logistyczny

  • Autor: propertydesign.pl
  • 15 maj 2014 10:02
EastWave Design zaprojektowali kompleks logistyczny
fot. North-West Logistic Park
EastWave Design zaprojektowali kompleks logistyczny
EastWave Design zaprojektowali kompleks logistyczny
EastWave Design zaprojektowali kompleks logistyczny

4 czerwca odbędzie się uroczyste otwarcie Hali A i B North-West Logistic Park w Szczecinie. Projekt architektoniczny wykonała warszawska pracownia EastWave Design.

REKLAMA

Już za 3 tygodnie odbędzie się otwarcie Hali A i B North-West Logistic Park w Szczecinie. W uroczystości wezmą udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystka.

North-West Logistic Park to przestronny kompleks logistyczny, położony jest na 14 ha działce około 10 km od centrum Szczecina i 30 km od lotniska w Goleniowie. O dodatkowej atrakcyjności obiektowi sąsiedztwo sąsiedztwo Niemiec oraz morska granica z krajami Skandynawii. Atutem kompleksu jest również infrastruktura dookoła obiektu - obszerny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, parkingi, 24 godzinna ochrona i zabudowa towarzysząca. Projekt architektoniczny wykonała pracownia EastWave Design.

Projekt adresowany jest do firm z całej Europy, a w szczególności ze Skandynawii. W ramach kompleksu funkcjonować będą cztery hale przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję, wszystkie wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania. Powstanie kompleksu North-West Logistic Park podnosi atrakcyjność i daje ogromną szansę rozwoju dla całego regionu.

Jak podkreśla Prezes Zarządu firmy North-West Logistic Park Andrzej Rosiński - Sąsiedztwo niemieckiego i skandynawskiego rynku, a także znaczna poprawa infrastruktury drogowej wpływa na wzrost atrakcyjności regionu. Rezultatem jest zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. Dzięki realizacji North-West Logistic Park w Szczecinie pojawi się ponad 1 000 nowych stanowisk pracy.

W położonej na powierzchni 6 850 mkw., w pełni zagospodarowanej Hali A, funkcjonuje trzech najemców, są to firmy InCom Polska, Eurocash oraz IQ Metal Polska. Hala B zajmuje obszar 13 380 mkw., zagospodarowana jest w około 80 procentach swojej powierzchni, a do grona jej najemców należą m.in. firmy Żabka Polska, InCom i My Trendy Phone. W skład kompleksu wchodzą również Hala C o powierzchni 28 317 mkw. i Hala D o wielkości 13 000 mkw., której budowa rozpocznie się w czerwcu br.

Obiektem zarządza firma Cushman & Wakefield Polska. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Trasko-Inwest Sp. z o. o. Komercjalizacją obiektu logistycznego zajmują się firmy, Cushman & Wakefield, Jones Lang LaSalle, DTZ, Colliers International, Litwiniuk Property, firmy które posiadają międzynarodowe doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie