×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Echo Investment zamiast galerii handlowej postawi kompleks biurowy

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 sie 2014 11:50
Echo Investment zamiast galerii handlowej postawi kompleks biurowy
Wcześniejsze wizualizacje CH Metropolis, fot. archiwum Echo Investment

Kielecki deweloper planował na terenie przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu postawić centrum handlowe Metropolis. Firma zmieniła koncepcję zagospodarowania tego terenu i teraz chce tam budować biura.

REKLAMA

Budowa pierwszego etapu inwestycji rozpocznie się już w przyszłym roku. Projekt zostanie podzielony na trzy fazy. Ostatnia ma zakończyć się w 2020 roku. Wtedy kompleks biurowy zaoferuje ok. 37 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni dla biznesu.

Wciąż jest szansa, że kielecki deweloper zbuduje w Poznaniu także galerię handlową, ale nie tak dużą jak pierwotnie zakładano. - Analizujemy taką możliwość. Według jednej z koncepcji w skład kompleksu wejdzie również obiekt handlowy o powierzchni ok. 34 tys. mkw. Jego realizacja mogłaby ruszyć w 2016 roku, ale wszystko zależy od sytuacji na rynku i popytu ze strony najemców - mówi Wojciech Gepner z Echo Investment.

Centrum handlowe Metropolis miało pierwotnie liczyć 191 tys. mkw. powierzchni, z czego ponad 73 tys. mkw. miała stanowić powierzchnia najmu, na której znaleźć się miało 250 sklepów i 9-salowe kino.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie