×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Eko inwestycje w legnickim szpitalu

  • Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
  • 28 maj 2014 09:35
Eko inwestycje w legnickim szpitalu
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Eko inwestycje w legnickim szpitalu
Eko inwestycje w legnickim szpitalu
Eko inwestycje w legnickim szpitalu
Eko inwestycje w legnickim szpitalu
Eko inwestycje w legnickim szpitalu

Termomodernizacja budynków oraz budowa instalacji do wytwarzania energii w ramach kogeneracji – to jedne z największych inwestycji o charakterze ekologicznym wykonanych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. W podsumowaniu i oddaniu do użytku obu inwestycji wartych łącznie 15 mln zł wziął dziś udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

REKLAMA

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy symbolicznie oddano dziś do użytku dwie inwestycje o charakterze ekologicznym: termomodernizajcę budynków szpitala, oraz nową instalację do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w ramach kogeneracji. Wartość obu tych projektów to ponad 15 mln zł. W uroczystym otwarciu wraz z władzami szpitala udział wziął marszałek województwa Cezary Przybylski.   

Projekt termomodernizacji budynków obejmował m.in.: ocieplenie ścian, stropów i dachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji wewnętrznych oraz wentylacji, a także demontaż i utylizację płyt azbestowych. Realizacja inwestycja trwała blisko rok, a jej koszt wyniósł 14 mln zł, z czego ponad 12 mln pochodziło z dofinansowania oraz pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z kolei budowa instalacji do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w wysokosprawnej kogeneracji kosztowała 1,8 mln zł.

W ostatnich latach w legnickim szpitalu zrealizowano kilka innych inwestycji z wykorzystaniem pieniędzy z Unii Europejskiej, których wartość liczona jest w milionach złotych. Do największych projektów zaliczyć należy zakup nowoczesnego sprzętu medycznego za ponad 12 milionów złotych oraz „Dolnośląskie E-Zdrowie”, które wartość wyniosła 800 tys. zł. Oba te zadania współfinansowane były z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.    

Na uwagę zasługuje również projekt modernizacyjny szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z budową lądowiska dla helikopterów za blisko 10 milionów złotych. Na tę budowę władze szpitala pozyskały środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W kwietniu br. zarząd województwa przeznaczył dodatkowo 1 mln zł na modernizację budynków należących do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Za te pieniądze szpital planuje wymianę 4 sztuk dźwigów w części wysokiej budynku 1E (blok windowy) z jednoczesnym dostosowaniem budynku do wymogów ochrony przeciwpożarowej. Resztę dotacji pochłoną koszty modernizacji wejścia głównego do szpitala.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie