×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Eko-retail. Zrównoważony rozwój kluczem do sukcesu?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 sie 2018 13:40
Eko-retail. Zrównoważony rozwój kluczem do sukcesu?
fot. mat. prasowe

Współczesne obiekty handlowe wyróżnia nie tylko dopasowany do potrzeb klientów tenant-mix, nowatorskie rozwiązanie technologiczne czy bogata oferta rozrywkowa, ale też troska o środowisko. Nowoczesne centra dbają o zrównoważony rozwój i są pełne ekologicznych rozwiązań. Doceniają to zarówno najemcy jak i klienci.

REKLAMA

Jednym z najnowocześniejszych obiektów handlowych, jaki został oddany do użytku w ostatnim czasie, jest Posnania. Warta ponad 120 mln zł inwestycja w poprawę komunikacji, bliska współpraca z magistratem oraz oferta wydarzeń edukacyjnych plasują Posnanię w czołówce obiektów dbających o zrównoważony rozwój. – Ekologiczne rozwiązania pozwalają minimalizować zużycie prądu i energii cieplnej. Racjonalna gospodarka wodą i odpadami generuje dodatkowe oszczędności w budżecie. Dzięki unikatowym rozwiązaniom udaje się nam także zmniejszyć emisję substancji niszczących warstwę ozonową, utrzymać porządek i dbać o tereny zielone – mówi Marek Ćwiek, dyrektor Posnanii. – Wszystkie te rozwiązania pozwoliły nam otrzymać prestiżowy certyfikat BREEAM – dodaje.

Ocena "excellent"

Breeam International New Construction to pochodzący z Wielkiej Brytanii system oceny efektywności energetycznej oraz ekologicznej nowych budynków. Posnania spełniła jego restrykcyjne wymagania dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, energooszczędnych technologii oraz najwyższej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych, a także nałożeniu wyśrubowanych norm w zakresie rozwiązań prośrodowiskowych. – Posnania od samego początku powstawała zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Włożyliśmy wiele pracy w zaprojektowanie Posnanii zgodnie z wymogami certyfikatu z oceną „excellent” i jesteśmy dumni, że nasze starania zostały docenione. Tym bardziej, że oprócz Posnanii jeszcze tylko jeden nowy obiekt w Polsce może szczycić się tak doskonałym wynikiem – mówi Jan Oko, Project Manager ds. inwestycji i eksploatacji w Apsys Polska.

Zielone inwestycje

Budowie Posnanii towarzyszyła warta ponad 120 mln zł modernizacja infrastruktury drogowej. Teren został uzbrojony w sieć wodociągową, kanalizację sanitarną, deszczową i teletechniczną, które służą obecnym i przyszłym mieszkańcom dzielnicy. Wybudowano także nowy układ drogowy w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu i zmodernizowano istniejące drogi. Dzięki temu stały się bezpieczniejsze, zyskały nowe oświetlenie, chodniki i zieleń. Rozbudowana sieć komunikacji publicznej – tramwajowej i autobusowej zapewnia dogodny dojazd do Posnanii. Wokół inwestycji posadzono też ponad 2 000 drzew oraz wybudowano 6 km ścieżek rowerowych. Wszyscy miłośnicy jednośladów mogą korzystać z zadaszonych parkingów rowerowych, szatni i suszarni dedykowanej rowerzystom oraz dwóch samoobsługowych punktów serwisowych.

Ekologia przyciąga klientów

– Przy wyborze oferty handlowej klienci coraz częściej kierują się tzw. wartością dodaną, co szczególnie widać wśród pokolenia Z. Jako lider rynku wiemy, jak wyróżnić się na tle konkurencji – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii. – W swojej ofercie stawiamy na rozrywkę, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny i promocję zrównoważonego stylu życia. Doskonałym przykładem jest Posnania Bike Parade – lifestylowe wydarzenie, które już od czterech lat integruje mieszkańców całego regionu i promuje ideę zrównoważonego transportu – dodaje. Rodzinna parada rowerowa to nie jedyne działanie, które przyciąga klientów. Posnania Future Trends to cykliczne wydarzenie, które zachęca do poznawania najnowszych trendów w modzie, designie i jedzeniu. Posnania Future Trends to spojrzenie w przyszłość w poszukiwaniu najbardziej lifestylowych i nowatorskich rozwiązań.

Jako aktywny uczestnik życia miasta Posnania regularnie wspiera i współpracuje z miejskimi instytucjami. Dwukrotnie przeprowadzała zbiórkę na rzecz Schroniska dla Zwierząt, ufundowała Ptasi Ogród w Ogrodzie Zoologicznym oraz zaangażowała się we współtworzenie miejskich wydarzeń kulturalnych.

– Dzięki tak szeroko zakrojonym niekomercyjnym działaniom skutecznie zachęcamy klientów do korzystania z oferty Posnanii – podsumowuje Agnieszka Juszkis.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie