×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ekologiczna inwestycja Levi Strauss na dawnym polu górniczym

  • Autor: PropertyDesign.pl/AS
  • 13 kwi 2022 15:51
Ekologiczna inwestycja Levi Strauss na dawnym polu górniczym
Levi Strauss wybuduje ekologiczne centrum dystrybucyjne w Niemczech. fot. mat .prasowe Levi Strauss & Co.

Pod koniec marca firma Levi Strauss & Co. rozpoczęła budowę szóstego centrum dystrybucyjnego w Europie. Centrum powstanie w Dorsten w Niemczech i ma być "kamieniem milowym" w zakresie zrównoważonego rozwoju.

REKLAMA

Budynek o powierzchni 70 tys. mkw. będzie pierwszym centrum dystrybucyjnym LS&Co. certyfikowanym w obu systemach, LEED i Well Health-Safety. Centrum powstanie na terenie, na którym kiedyś było pole górnicze. Budowa obejmuje zatem rewitalizację poprzemysłowego terenu i jego adaptacje na nowe funkcje.

Firma ma na swoim koncie certyfikat LEED Platinum, czyli najwyższy z możliwych w tym systemie certyfikacji. Otrzymało go centrum dystrybucji w Henderson w Nevadzie. W przypadku centrum w Dorsten, firma chce pójść o krok dalej, wykorzystując przy budowie materiały i elementy, których nie było nawet w "platynowym" amerykańskim centrum.

Wykorzystany zostanie pozyskiwany w zrównoważony sposób beton, będą zielone ściany, panele solarne na dachu, a także zielony dach. Oprócz tego do dyspozycji pracowników centrum będą stacje ładowania pojazdów elektrycznych, a także dostępne na miejscu punkty recyklingowe.

Rozpoczęcie działalności centrum planowane jest na 2024 rok. Pełną wydajność obiekt osiągnie w 2026 roku. Centrum powstaje we współpracy z Delta Development Group oraz miastem Dorsten.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie