×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ekologiczna inwestycja rośnie w Białymstoku

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 maj 2021 12:41
Ekologiczna inwestycja rośnie w Białymstoku
Przy ul. Ciepłej w Białymstoku powstaje ekologiczny apartamentowiec z zielonymi dachami, fotowoltaiką i stacjami ładowania elektryków w podziemnym garażu. fot. mat. prasowe Asko

W Białymstoku powstaje ekologiczny apartamentowiec o ponadczasowej architekturze. Budynek będą wieńczyć zielone dachy z fotowoltaiką, a w podziemnych garażach będzie można naładować elektryczne pojazdy.

REKLAMA

  • Przy ul. Ciepłej w Białymstoku powstaje ekologiczny apartamentowiec z zielonymi dachami, fotowoltaiką i stacjami ładowania elektryków w podziemnym garażu. 
  • Będzie to pierwsza w Białymstoku inwestycja mieszkaniowa tej skali w sposób kompleksowy troszcząca się o środowisko.
  • Za projektem stoi pracownia FMJ Architekci.

 

Ekologiczny apartamentowiec o ponadczasowej architekturze i nowoczesnym designie spod kreski FMJ Architekci powstanie przy ul. Ciepłej 38 w Białymstoku. ASKO S.A. we współpracy z firmą doradczą Upper Finance pozyskała finansowanie na realizację inwestycji.

Przeczytaj także >> 
Białystok rozstrzygnął konkurs na pomnik Władysława Bartoszewskiego

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie 7-kondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 5,5 tys. m kw. Powstanie także zielone patio z bezpiecznym placem zabaw dla dzieci. 

— Ciepła 38 Apartamenty to nie tylko nowoczesny i funkcjonalny obiekt z pięknymi, komfortowymi mieszkaniami. To także pierwsza w Białymstoku inwestycja mieszkaniowa tej skali w sposób kompleksowy troszcząca się o środowisko. Dzięki pozyskanemu we współpracy z Upper Finance finansowaniu możemy w ambitnym tempie zrealizować zarówno ten, jak i kolejne projekty z naszego portfolio, oferując klientom najwyższą jakość wykonania oraz najnowsze proekologiczne rozwiązania i technologie — podkreśla Jacek Suchocki, prezes ASKO S.A.

Mieszkańcy apartamentów przy Ciepłej 38 będą mogli korzystać m.in. z zielonych dachów, które dodadzą uroku całej okolicy. Takie rozwiązanie pozwoli istotnie zwiększyć izolacyjność termiczną i akustyczną budynku, pełniąc jednocześnie rolę naturalnej oczyszczalni powietrza z pyłów, kurzu i spalin. Poza roślinnością na dachu znajdą się również panele fotowoltaiczne, które zapewnią m.in. energooszczędne oświetlenie budynku. Z kolei garaż podziemny zostanie wyposażony w stacje ładowania samochodów elektrycznych.

 


autorem projektu jest biuro FMJ Architekci.
Prace budowlane rozpoczęły się w I kwartale 2021.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie