×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Elegancki biurowiec - największy w portfolio Skanska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 kwi 2014 09:26
Elegancki biurowiec - największy w portfolio Skanska
Skanska Property Poland_Dominikanski_2.jpg

Największy biurowiec Skanska we Wrocławiu rośnie w oczach. Powstaje u zbiegu ulic Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego, tuż obok Placu Dominikańskiego. Inwestor, Skanska Property Poland, uruchomił właśnie drugi etap swojego największego obiektu biurowego w mieście. W ostatnich miesiącach podpisał także pierwsze umowy najmu. Projekt powstał w pracowni architektonicznej Medusa Group.

REKLAMA

Inwestycja biurowa Dominikański realizowana jest w dwóch fazach. Będą to dwa budynki, A i B, o łącznej powierzchni najmu około 40 000 m kw. Całość będzie miała dwie kondygnacje podziemne i siedem naziemnych. Obecnie, w bardziej zaawansowanej części A, ukończone zostały podziemne kondygnacje i kontynuowane są prace w części naziemnej. Projekt Dominikańskiego powstał w pracowni architektonicznej Medusa Group.

W pierwszej fazie inwestycji powstanie budynek o łącznej powierzchni biurowej i handlowej wynoszącej około 16 000 m kw. Przewidywany termin oddania go do użytku to drugi kwartał 2015 roku. Oddanie do użytku drugiej fazy inwestycji o powierzchni ok. 24 000 m kw. planowane jest na trzeci kwartał 2015 roku.

Ekologiczny biurowiec

Dominikański, realizowany przez Skanska Property Poland, został precertyfikowany. Po zakończeniu budowy będzie poddany certyfikacji w systemie środowiskowym LEED na jednym z najwyższych poziomów. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, które zmniejszą wpływ obiektu na środowisko naturalne, ale jednocześnie przełożą się na oszczędności dla najemców. Przyjazne środowisku rozwiązania obejmą m.in. nowoczesny system klimatyzacji i nawilżania powietrza, energooszczędne oświetlenie, użycie materiałów z recyklingu czy wodooszczędną armaturę.

Dla rowerzystów i zmotoryzowanych

Systemy zastosowane przez dewelopera zapewnią wysoki komfort pracy użytkowników biurowca, dobrze wpływając na ich samopoczucie i zdrowie. Dla najemców zaplanowano około 380 miejsc parkingowych, a dodatkowo przewidziano miejsce na stojaki rowerowe. Rowerzyści będą mogli też korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych przebieralni z prysznicami. Atutem biurowca, na jaki wskazuje inwestor, jest lokalizacja - tuż obok głównego węzła komunikacyjnego w mieście. Ponadto w pobliżu znajduje się Galeria Dominikańska, a od Rynku we Wrocławiu budynek dzieli zaledwie pięciominutowy spacer. 

Pierwszym najemcą, który w lutym tego roku podpisał umowę najmu na 1335 m kw. powierzchni biurowej w Dominikańskim jest firma Deloitte. Ulokuje ona tutaj swój wrocławski oddział. Deloitte wprowadzi się do nowego biura w październiku 2015. Obecnie trwają też zaawansowane rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie