Elektrownia Powiśle przed oficjalnym otwarciem. Zobacz projekt APA WojciechowskiPropertyDesign.pl - 19-05-2020 10:37


Warszawiacy na nowo mogą poczuć energię płynącą prosto z Powiśla. To architekci z APA Wojciechowski przygotowali wielofunkcyjny projekt EC Powiśle. Elektrownia Powiśle otworzy się na nowe już 20 maja br.

Elektrownia Powiśle to inwestycja, która łączy w sobie funkcję handlową, rozrywkową, gastronomiczną, a także biurową i mieszkalną. Miejsce łączące historię z nowoczesnością, otwiera się na nowe. Już od 20 maja br. klienci będą mogli skorzystać z oferty handlowej Elektrowni Powiśle oraz z wybranych lokali gastronomicznych, znajdujących się w strefie Food Hall. Otwarcie pierwszej w Polsce strefy Beauty Hall  zaplanowane jest na początek czerwca br.

Niegdysiejsza Elektrownia, przy Leszczyńskiej, Zajęczej i Wybrzeżu Kościuszkowskim była jedną z najbardziej innowacyjnych elektrowni w Europie, dostarczającą energię dla całej Warszawy. Fabryka została zamknięta w 2011 r. Rewitalizacja Elektrowni Powiśle rozpoczęła się w 2016 roku. Inwestorem projektu jest Tristan Capital Partners i White Star Real Estate.