×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Elektrownia Powiśle wkracza na nowy etap

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 cze 2018 09:18
Elektrownia Powiśle wkracza na nowy etap
fot. mat. pras.

Historyczna przestrzeń dawnej Elektrowni Powiśle wkrótce zostanie zwrócona mieszkańcom Warszawy. Dwa budynki biurowe klasy zostały już ukończone i oddane do użytku najemcom. W trzecim biurowcu trwają prace konstrukcyjne. Na terenie projektu powstanie także ok. 100 luksusowych, loftowych apartamentów na wynajem oraz czterogwiazdkowy hotel.

REKLAMA

Elektrownia Powiśle to projekt realizowany przez Tristan Capital Partners oraz White Star Real Estate.

Serce Elektrowni Powiśle bije w jej centralnym punkcie – przestrzeni handlowej, połączonej z ofertą wypoczynkowo-rozrywkową: z 28 restauracjami, kawiarniami, barami i trzema dużymi, zielonymi placami, na których już niebawem odbywać się będą wydarzenia i imprezy plenerowe (17 000 mkw.).

Oferta Elektrowni, daleka od typowego centrum handlowego, bardziej przypominać będzie klimatem europejskie ulice handlowe, gdzie swoje miejsce znajdą projektanci, designerzy, sklepy typu pop-up i concept store, światowe marki jeszcze nieobecne w Polsce, czy też rodzime – oryginalne i te dobrze już znane w nowej, zaskakującej odsłonie. W strefie gastronomicznej, ulokowanej w zrewitalizowanej przestrzeni historycznej, powstanie kilkadziesiąt różnorodnych konceptów kulinarnych, w tym m.in. 18 restauracji w międzynarodowej strefie food hall i 10 dodatkowych restauracji.

Na terenie projektu powstanie także ok. 100 luksusowych, loftowych apartamentów na wynajem. W maju br. rozpoczęła się nadziemna część budowy. Dopełnieniem wielofunkcyjnej oferty będzie butikowy hotel z ofertą 150 pokoi – zarówno dla gości biznesowych, jak i turystów, którzy poszukują czegoś więcej, niż tylko miejsca na nocleg. Jego ukończenie zaplanowano na 2020 rok.

Rewitalizacja Elektrowni Powiśle rozpoczęła się w 2016 roku. W maju zeszłego roku odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję. Otwarcie zrewitalizowanej Elektrowni z gotową częścią handlowo-restauracyjną jest zaplanowane na wiosnę 2019 r. Poszczególne części projektu zostaną ukończone i oddane do użytku etapowo.

W najbliższym sąsiedztwie inwestycji znajdują się: Centrum Nauki Kopernik z Parkiem Odkrywców, pięknie odrestaurowane bulwary wiślane, Biblioteka Uniwersytecka UW, Wydział Rzeźby ASP, tymczasowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Wydział Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UW oraz popularne restauracje i kawiarnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie