REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Elewacja już prawie gotowa. Oto wrocławski biurowiec Kuryłowicz & Associates

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 gru 2017 09:35
Elewacja już prawie gotowa. Oto wrocławski biurowiec Kuryłowicz & Associates
fot. mat. prasowe

Elewacja wrocławskiego biurowca Retro Office House jest już prawie gotowa. Z zewnątrz budynek wygląda na ukończony, choć w środku wciąż trwają prace budowlane. Biurowiec klasy A powstaje w centrum Wrocławia, tuż przy teatrze Capitol. Biurowiec zaprojektowany został przez pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates.

REKLAMA

Retro Office House wyróżnia się modernistycznym stylem nawiązującym do lat 20-tych XX wieku. Biurowiec zaprojektowany został przez pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates. Twórcy projektu zadbali o szczegóły wykończenia w stylu retro, zaokrąglone narożniki, gięte po łuku szkło i wewnętrzne patio ze zdobieniami. Sześciokondygnacyjny biurowiec, oferujący ponad 18 000 mkw. powierzchni biurowej ma być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2018 roku.

- Prace przy elewacji budynku dobiegają już końca –  mówi Witold Stańczak, kierownik projektu LC Corp. - Wokół i wewnątrz prace ciągle będą się toczyć. Zdemontujemy ostatni żuraw oraz dokończymy montaż świetlika nad patio, tym samym budynek zostanie już zamknięty i nie będzie narażony na warunki atmosferyczne. Podniesie się komfort wykonywanych wewnątrz prac, bo już wykonujemy aranżacje dla przyszłych najemców. W tym miesiącu planujemy również zakończyć wykonywanie przyłączy do budynku.

- Atutem biurowca jest jego doskonała lokalizacja w samym centrum Wrocławia u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej. Położenie w pobliżu dworca PKP Wrocław Główny i dworca autobusowego, a także w bliskiej odległości przystanków komunikacji miejskiej jest niewątpliwą zaletą dla przyszłych najemców i ich klientów – dodaje Piotr Pirogowicz, dyrektor Działu Komercjalizacji LC Corp.

Inwestycja Retro Office House realizowana jest przez spółkę z Grupy LC Corp. Generalnym wykonawcą jest spółka Budimex. W podziemiach budynku przygotowano 155 miejsc parkingowych. Łączna powierzchnia biurowca Retro Office House to 20 790 mkw. Na parterze będą ulokowane lokale handlowo-usługowe

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie