REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Elewacja z 60 tysięcy ręcznie formowanych cegieł - projekt: Horizon Studio

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 sty 2015 13:56
Elewacja z 60 tysięcy ręcznie formowanych cegieł - projekt: Horizon Studio
Ericpol Software Pool, Horizone Studio
Elewacja z 60 tysięcy ręcznie formowanych cegieł - projekt: Horizon Studio
Elewacja z 60 tysięcy ręcznie formowanych cegieł - projekt: Horizon Studio
Elewacja z 60 tysięcy ręcznie formowanych cegieł - projekt: Horizon Studio

Biurowiec Ericpol Software Pool w Łodzi jest już otwarty. Wpisując się w łódzki charakter zabudowań przemysłowych, duża część wnętrz wykończona jest betonem architektonicznym. Charakterystyczną elewację zdobi niemal 60 tys. cegieł uformowanych ręcznie w duńskiej manufakturze.

REKLAMA

Ericpol otworzył nową siedzibę firmy w Łodzi - Ericpol Software Pool. Czterokondygnacyjny budynek klasy A, który został tak nazwany na cześć dawnego basenu Olimpia, zapewni komfortowe miejsca pracy dla 800 pracowników łódzkiego oddziału firmy. Uroczystość otwarcia odbędzie się 27 stycznia przy ul. Sienkiewicza 175.

Prace nad nowym centrum rozwoju oprogramowania trwały 18 miesięcy i zostały zakończone zgodnie z pierwotnym planem. Inwestycja kosztowała ponad 62 mln PLN. Całkowita powierzchnia obiektu to ponad 12 tys. mkw. Bryła biurowca zaprojektowana została na planie litery X. Budynek składa się z dwóch skrzydeł połączonych przeszklonym lobby. Charakterystyczną elewację zdobi niemal 60 tys. cegieł uformowanych ręcznie w duńskiej manufakturze.

O projekcie, za który odpowiada Horizon Studio można przeczytać także TUTAJ.

W obiekcie znajdują się pomieszczenia typu open space, sale konferencyjne i pomieszczenia socjalne. Koncepcja wystroju wnętrz jest dosłownym przeniesieniem 4 filarów filozofii Ericpola na ściany: profesjonalizmu, prostoty, bezpieczeństwa klienta i pracownika. Na ścianach widnieją bowiem murale w stylu street art przedstawiające pionierów nauki, kultury i sportu. Ich główną funkcją jest interakcja z widzem, zarządzanie wiedzą i refleksja nad potencjałem twórczym tkwiącym w człowieku. W myśl tej koncepcji na piętrze symbolizującym prostotę znaleźli się m.in. Tadeusz Peiper, czy Claude Shannon. Zamysłem Ericpola było przybliżenie postaci z Łodzi, z Polski i świata, które przyczyniły się do zmian w sposobie myślenia i komunikacji międzyludzkiej. Grafiki we wnętrzach nowo otwartego centrum rozwoju oprogramowania zostały wykonane przez czworo studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: Natalię Grabowską, Bolesława Godzińskiego, Marcina Wilkoszewskiego i Macieja Bielewicza.

- Od wielu lat Ericpol jest ściśle związany ze światem nauki. Wspieramy młodych matematyków, współpracujemy z uczelniami, a projektując nasze nowe centrum rozwoju oprogramowania wykorzystaliśmy najbardziej innowacyjne rozwiązania w budownictwie. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów w Polsce – mówi Jan Smela, Prezes Ericpol.

W budynku zrezygnowano z sufitów podwieszanych i tradycyjnej klimatyzacji na rzecz systemów stropów termoaktywnych TABS. W Polsce istnieją tylko dwa takie budynki. Główna siedziba Ericpol została wybudowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ogromne przeszklenia zapewniają wnętrzu odpowiednie doświetlenie. Aby zmniejszyć zużycie energii przez klimatyzację, na silnie nasłonecznionych elewacjach wykorzystano szyby z powłoką niskoemisyjną. Przez najbliższe 2 lata budynek będzie się uczył zachowań swoich użytkowników, by w przyszłości móc reagować na ich potrzeby.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie