REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Estetyka, trwałość materiałów i energooszczędność coraz bardziej w cenie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 lis 2017 12:21
Estetyka, trwałość materiałów i energooszczędność coraz bardziej w cenie
fot. pixabay.com

Jeszcze kilkanaście lat temu większość naszych rodaków nie zwracało uwagi na walory wizualne budynku. Najważniejsze były dla nas aspekty pragmatyczne takie jak cena czy funkcjonalność. Jednak z roku na rok to podejście ulega zmianie. Estetyka, trwałość materiałów oraz energooszczędność stają się dla Polaków coraz istotniejsze.

REKLAMA

Jeszcze dwie dekady temu średnia miesięczna pensja Polaków wynosiła około 1 tys. zł brutto. Obecnie jest ona ponad czterokrotnie wyższa. Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, przeciętne wynagrodzenie brutto w trzecim kwartale 2017 r. w sektorze przedsiębiorstw wyniosło  4,509 tys. zł. A to oznacza wzrost o 450 proc. w porównaniu do naszych zarobków sprzed dwóch dekad.

— Wyższe wynagrodzenie Polaków przekłada się na fakt, że zwracamy coraz większą uwagę na walory wizualne budynków, w których na co dzień funkcjonujemy. Liczy się estetyka wykończenia nie tylko naszego domu czy mieszkania, ale także miejsca pracy oraz lokali usługowo-handlowych, z których korzystamy — tłumaczy Jacek Staniszewski, dyrektor generalny firmy Touax.

Punkty obsługi klienta o wysokich walorach estetycznych

Liczne przeszklenia, a tym samym ładne wykończenia wewnątrz i na zewnątrz budynku, mogą występować nie tylko w realizacjach stawianych metodą tradycyjną, ale także tych budowanych w technologii modułowej. Przykładem inwestycji o wysokich walorach estetycznych budowanych metodą kontenerowego budownictwa modułowego są punkty obsługi klienta dla firmy Polkomtel, operatora sieci telefonii komórkowej Plus, zlokalizowane w różnych regionach Polski. Warto podkreślić, że każdy taki lokal posiada elewację, liczne przeszklenia oraz wewnętrzne wykończenie.

— Punkty obsługi klienta, które stawiamy dla Polkomtela są nie tylko estetyczne i dostosowane do bardzo wysokich wymagań zarówno operatora, jak i klienta. Ich wykończenie oraz wystrój są spójne z koncepcją estetyki wspomnianego przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego — mówi Jacek Staniszewski.

Piękne akwaria, czyli przeszklone biura deweloperskie

Firma Touax w tym roku wybudował również około dziesięciu bardzo estetycznych biur sprzedaży mieszkań dla różnych deweloperów na terenie całej Warszawy m.in. na Śródmieściu, Mokotowie, Woli, Młocinach, Bielanach, Białołęce oraz Rembertowie. W zależności od oczekiwań konkretnego dewelopera, zwykle duża część biura ma liczne przeszklenia ― zazwyczaj 50 proc. ścian zewnętrznych. Co istotne, postawione budynki są bardzo ładne. Posiadają one wykończenia o najwyższej jakości zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz inwestycji. Jak podkreśla Dyrektor Generalny Touaxa, na szybszą sprzedaż mieszkań w konkretnych lokalizacjach mają wpływ m.in. przeszklenia w biurach deweloperskich.

Ładne i komfortowe biura stymulują wydajność pracowników

Okazuje się, że estetyka i komfort biura oraz jego odpowiednia aranżacja sprawiają, że pracownicy swoje zadania wykonują szybciej i lepiej. Zdaniem Jacka Staniszewskiego, chcąc zwiększyć wydajność pracowników, warto zwrócić uwagę, aby przestrzenie biurowe były przyjazne, przestrzenne, wielofunkcyjne oraz dobrze skomunikowane i doświetlone. Przykładem takiego biura jest inwestycja zrealizowana dla Volkswagen Polska.

— W biurze dla Volkswagena zastosowaliśmy przeszklenia wieloformatowe, a w standardowych pokojach zwiększoną liczbę okien. Lepszy dopływ światła znacznie podniósł komfort pracy pracowników — wyjaśnia Jacek Staniszewski — kontenerowe budownictwo modułowe spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagający klientów. A to dlatego, że rozwiązania modułowe są nie tylko estetyczne, elastyczne, mobilne, rekonfigurowalne, ale także charakteryzujące się szybkością budową. Tym samym posiadają one liczne przewagi w stosunku do tradycyjnego budownictwa - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!