×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Europie przybędzie 60 nowych hoteli Starwood Hotels & Resorts

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 cze 2014 11:24
Europie przybędzie 60 nowych hoteli Starwood Hotels & Resorts
Hotel Sheraton, Warszawa, fot. sheraton.pl

Starwood Hotels & Resorts kontynuuje inwestycje w nowe hotele oraz innowacyjne rozwiązania. Do 2020 roku planuje otworzyć w samej Europie 60 nowych hoteli. Natomiast Sheraton, marka należąca do tej sieci, chce otworzyć 35. hoteli w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

REKLAMA

Nowe obiekty powstają na tak różnorodnych rynkach jak Rosja, Azerbejdżan czy Szwajcaria. 

Na przestrzeni ostatnich 4 lat wydatki związane z podróżami wzrosły o blisko 40 proc., dwukrotnie przewyższając tempo wzrostu światowego PKB. Sieć Starwood Hotels & Resorts, do której należy marka Sheraton dynamicznie zwiększa swoje portfolio obiektów. W samej Europie sieć planuje otworzyć 60 nowych hoteli do 2020 roku. W Europie Środkowo - Wschodniej Starwood przewiduje wzrost o 25 proc. w ciągu nadchodzących trzech lat. Najbliższe miesiące będą także czasem rekordowego wzrostu dla najbardziej rozpoznawalnej marki Starwood - hoteli Sheraton. Realizując dążenie do rozszerzenia portfolio marki do 500 obiektów w 2016, Sheraton planuje otwarcie 35 hoteli w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Nowe obiekty powstają na tak różnorodnych rynkach jak Rosja (Rostów nad Donem), Azerbejdżan (Ismayilli Resort & Spa) czy Szwajcaria (Zurych).

Jako globalna sieć ekskluzywnych hoteli, Starwood kładzie ogromny nacisk na innowacyjność technologiczną. Badania pokazują, aż 51 proc. osób przy wyborze hotelu kieruje się rekomendacjami i informacjami pochodzącymi z mediów społecznościowych. Starwood wprowadził więc własny system, umożliwiający gościom ocenę pobytu i publikowanie opinii o hotelach. Taka stała komunikacja z gośćmi jest niezwykle cennym źródłem aktualnych informacji, pozwala na poznanie indywidualnych oczekiwań, dostosowanie się do szybko zmieniających się potrzeb odwiedzających i na tej podstawie, zapewnienia spersonalizowanych usług jakich oczekują. Ogromny wpływ urządzeń mobilnych na ewolucję naszych zachowań widać na podstawie analizy zmian sposobu, w jaki goście szukają informacji o hotelach.

Odpowiadając na ten trend, Starwood, jako pierwsza sieć hotelowa, wprowadził więc własny system, umożliwiający gościom ocenę pobytu i publikowanie opinii o hotelach. Dwa lata temu za ich pośrednictwem na strony Starwood wchodziło zaledwie 16 proc. osób, dzisiaj wejścia z urządzeń mobilnych stanowią już 42 proc., a w tym roku spodziewać się można, że liczba osób używających w komunikacji smartfonów i tabletów niż komputerów osobistych. Nacisk na wspieranie innowacji przynosi efekty w postaci pionierskich rozwiązań. Starwood, jako pierwsza sieć ogłosiła na początku 2014 roku pilotażowe wprowadzenie możliwości meldowania się w hotelu za pomocą aplikacji mobilnej, bez potrzeby kontaktu z tradycyjną recepcją. Najnowszą innowacyjną inicjatywą firmy jest wprowadzenie aplikacji pozwalającej wyszukiwać i rezerwować noclegi z użyciem Google Glass.

Badania przeprowadzone przez Gemius w Polsce pokazują, że aż 58 proc. osób dokonuje zakupu kierując się marką. Dokonując wyboru szukają oni hoteli, które zagwarantują im również doświadczenia zgodne z oczekiwaniami i preferencjami. Doświadczenie związane z pobytem jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybór hotelu. Za najistotniejsze kryterium uznało je 51 proc. respondentów. Dopiero na drugim miejscu (48 proc.) znalazła się lokalizacja obiektu, a na trzecim (42proc.) cena. Owo postrzeganie doświadczenia związanego z pobytem jest szczególnie istotne w segmencie hoteli luksusowych (59 proc.) i upscale (54 proc.). Dane pochodzą z badania przeprowadzonego przez Market Metrix.

Największą i najbardziej globalną z dziewięciu marek, należących do Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc jest Sheraton. O jej statusie światowej ikony świadczy fakt, że marka Sheraton jest rozpoznawalna przez 92 proc. osób podróżujących w celach służbowych, co jest najwyższym wynikiem wśród wszystkich hotelowych marek na świecie. Pod marką Sheraton działa blisko 500 hoteli w 75 krajach na całym świecie. Na przestrzeni lat, marka wielokrotnie wykazywała pionierskie podejście do prowadzenia działalności. Sheraton jako pierwsza sieć hotelowa, wprowadził zautomatyzowany i scentralizowany system rezerwacji, a następnie bezpłatną infolinię dla gości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie