REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Eximius Park rodzi się na nowo

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 wrz 2018 13:22
Eximius Park rodzi się na nowo
fot. mat. pras.

Fundusz First Property Group, nowy właściciel dawnego Kraków Business Park, dynamicznie zmienia oblicze kompleksu biurowego w Zabierzowie. Nowa nazwa, modernizacja budynków i wiele udogodnień dla najemców – park zyskuje nową jakość.

REKLAMA

Plan, który przedstawił Fundusz po zakupie KBP pod koniec 2017 r., jest konsekwentnie realizowany. Na październik zaplanowano prace modernizacyjne w budynku 800, obejmujące główne lobby. Najemcy będą mogli korzystać z nowej strefy biznesowej, przyjaznej przestrzeni prowadzenia rozmów i przyjmowania gości. Nowoczesne oświetlenie podkreśli przestronne, wysokie na 5 kondygnacji atrium budynku.

Podpisano umowę z nowym operatorem kantyny w budynku 1000, którym zostało Bistro Spacja – dynamicznie rozwijającą się lokalna firma, posiadająca już pięć punktów w krakowskich biurowcach. Aranżacja kantyny będzie nowoczesna, minimalistyczna i spójna z koncepcją rearanżacji przestrzeni recepcyjnych w budynkach.

Zgodnie z planem FPG na terenie parku powstanie zaprojektowana z rozmachem strefa rekreacyjna, z której będą mogli korzystać najemcy. Główną atrakcją będzie wielofunkcyjne boisko o skali niespotykanej w innych kompleksach biurowych, na którym będzie można grać w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Powstanie również strefa piknikowa i wypoczynkowa ze stanowiskiem grillowym oraz przestrzeń do ćwiczenia jogi i stretchingu, organizowana we współpracy z klubem fitness, zlokalizowanym w budynku 1000. Prace rozpoczną się już we wrześniu.

Prace modernizacyjne obejmują również infrastrukturę i komunikację. Poprawiono standard estetyczny stacji kolejowej. PKP przewiduje jej gruntowny remont w przyszłym roku. Drogi wewnętrzne i przejścia dla pieszych zostały odnowione. Między Eximius Park a centrum Krakowa kursują autobusy, udostępniane najemcom nieodpłatnie przez właściciela kompleksu. Korzysta z nich kilkaset osób dziennie.

- Realizujemy obietnice, złożone dotychczasowym i przyszłym najemcom. Prace modernizacyjne idą szerokim frontem, zależy nam, aby w jak najkrótszym czasie osoby pracujące w Eximius Park mogły odczuć wynikającą z nich wartość dodaną. Liczymy, że zostaną również dostrzeżone przez potencjalnych klientów naszego parku. Jesteśmy szczególnie dumni z boiska. Żaden kompleks biurowy w Polsce nie ma takiego obiektu. Chcemy wspierać zdrowy styl życia i aktywność fizyczną – mówi Ben Habib, CEO First Property Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie