×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

F3 Architekci zaprojektowali, PTB Nickel wybuduje

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 maj 2014 13:36
F3 Architekci zaprojektowali, PTB Nickel wybuduje
Biurowiec i salon Matex, projekt: F3 Architekci
F3 Architekci zaprojektowali, PTB Nickel wybuduje
F3 Architekci zaprojektowali, PTB Nickel wybuduje
F3 Architekci zaprojektowali, PTB Nickel wybuduje
F3 Architekci zaprojektowali, PTB Nickel wybuduje

W Nekli k. Poznania, firma PTB Nickel jako generalny wykonawca, wybuduje nowoczesny salon wystawienniczy z biurowcem. Prace budowlane, które rozpoczęły się w marcu br., potrwają niespełna 9 miesięcy. Projekt obiektu przygotował zespół poznańskiej pracowni F3 Architekci.

REKLAMA

W Nekli k. Poznania w ciągu zaledwie 9 miesięcy powstanie nowoczesna, energooszczędna siedziba firmy Matex, polskiego producenta i eksportera mebli wypoczynkowych z ponad 20-letnim doświadczeniem. Generalnym wykonawcą obiektu, w którym znajdzie się nowy salon wystawienniczy oraz biurowiec inwestora, została spółka PTB Nickel. Do końca listopada 2014 r. firma wybuduje budynek o powierzchni użytkowej prawie 2500 m kw.

- Inwestycja firmy Matex, którą realizujemy od marca br., wyróżnia się ciekawą, nowoczesną i świeżą architekturą. – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel – Kształt nowo powstającego budynku wynika z wielkości działki oraz istniejącego układu drogowego. Długa na ponad 100 metrów i bardzo wąska bryła została podzielona na dwie części, a jej fasadę stanowią duże przeszklenia, przełamane swobodną kompozycją ukośnych elementów z włókno-cementu. Cały obiekt zaprojektowano z troską o energooszczędność i racjonalność rozwiązań, dobierając je optymalnie do potrzeb przyszłych użytkowników i klientów - dodaje.

Za projekt architektoniczny oraz projekt wnętrz nowej siedziby spółki Matex odpowiada poznańska pracownia F3 Architekci, specjalizująca się w obiektach mieszkalnych i usługowych. Jej dotychczasowe prace są odzwierciedleniem nowoczesnego, minimalistycznego wzornictwa, funkcjonalności oraz troski o środowisko naturalne.

- Inwestor poprosił nas o projekt, który wkomponuje zieleń w układ budynku. – wyjaśnia Małgorzata Śniadek z F3 Architekci. - Bezpośrednią inspiracją przy pracy nad koncepcją była dla nas bliskość lasu. Budynek o długiej elewacji jest niejako kontynuacją ściany lasu, która prowadzi użytkownika od głównej drogi dojazdowej Poznań – Września do siedziby firmy. Pionowe pasy na fasadzie, o ukośnej, trochę organicznej kompozycji, są dla nas przełożeniem na język architektury układu pni i konarów sąsiadujących z budynkiem drzew. W ułożeniu ukośnych kresek pobrzmiewa także echo znajdującej się w nazwie firmy litery "X" - dodaje.

Oprócz inspirowanej lasem elewacji, zieleni przed głównym wejściem do budynku oraz w przestrzeniach biurowych i recepcyjnych, architekci zaproponowali stworzenie w obiekcie niebanalnych wewnętrznych ogrodów.

- Projektując nową siedzibę Matexu, chcieliśmy przede wszystkim stworzyć ergonomiczną i przyjazną przestrzeń do pracy. Stąd w naszym projekcie zaproponowaliśmy inwestorowi m.in. wewnętrzne tarasy-ogrody, z przeszklonym dachem, widoczne i dostępne z korytarzy - mówi Małgorzata Śniadek. - Zaplanowaliśmy w nich wygodne pufy i donice z zielenią, które sprawią, iż będzie to idealne miejsce do relaksu i wyciszenia - opisuje architekt.

Nowy budynek zostanie wyposażony w wentylację, klimatyzację i niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe. Aby podnieść komfort akustyczny, bardzo istotny dla personelu i klientów firmy, we wnętrzach obiektu zostaną zamontowane wysokiej jakości wykładziny dywanowe oraz podwieszane sufity.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie