×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Fabryka w Łodzi idzie do remontu. Będą biura i lokale użytkowe

  • Autor: UM Łódź, www.lodz.pl
  • 18 maj 2023 10:59
  • Aktualizacja: 19 maj 2023 16:44
Fabryka w Łodzi idzie do remontu. Będą biura i lokale użytkowe
Fabryka przy Sienkiewicza 61A w Łodzi idzie do remontu. fot. Łódź.pl, www.lodz.pl

Powstała w pierwszej dekadzie XX wieku fabryka przy ul. Sienkiewicza w Łodzi przejdzie metamorfozę. Budynek, do którego wchodzi się z pasażu Schillera czeka kompleksowa przebudowa.

REKLAMA

  • Fabryka przy ul. Sienkiewicza 61A przejdzie metamorfozę. Wykonawca ma przywrócić jej oryginalny kształt, a wnętrza zamienić w lokale użytkowe i biura.
  • Na wyburzony zostanie fragment budynków i powstanie przejście, które poprowadzi w stronę ulic Nawrot i Piotrkowskiej.
  • Na zewnątrz dobudowanego budynku powstaną zielone ściany oraz zielony taras.

Jak donosi UM Łódź, Fabryka przy ul. Sienkiewicza 61A w Łodzi przejdzie kompleksowy remont, po którym na piętrach 1-4 znajdują się biura Urzędu Miasta, a na piętrach 4 i 5 powstanie miejsce na 5 lokali użytkowych, w tym gastronomicznych. Remont przewiduje m.in. podniesienie poddasza i dobudowę części budynków. Zachowana ma zostać zabytkowa wartość obiektu.

W nowej odsłonie fabryki nie zabraknie zieleni oraz przestrzeni rekreacyjnych. Na zewnątrz dobudowanego budynku powstaną zielone ściany oraz zielony taras. Na 5 kondygnacji będzie taras widokowy. Na parterze wydzielona zostanie przestrzeń dla zabawy dzieci, która poprzez wejście od strony Piotrkowskiej 118 łączyć się będzie z mini ogródkiem o tej samej funkcji. Budynki będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Budynek zostanie funkcjonalnie połączony z południowym skrzydłem budynku Sienkiewicza 63. Po wyburzeniu fragmentu parteru budynków przeprowadzona będzie nowa uliczka łącząca ulicę Nawrot z Tuwima.

Prace odbędą się w ramach projektu Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie