REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Foksal City już gotowy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 mar 2014 15:46
Foksal City już gotowy
Biurowiec Foksal City, fot. PHN
Foksal City już gotowy

Foksal City, biurowiec należący do Grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości, uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Foksal City to jedna z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych inwestycji spółki. Kameralny, nowoczesny biurowiec klasy A położony jest tuż przy Trakcie Królewskim, w ścisłym centrum Warszawy.

REKLAMA

Generalnym wykonawcą Foksal City była Mermaid Construction. Budynek został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Juvenes, która nadała fasadzie charakter nawiązujący do estetyki art déco. Hol wykończono granitową posadzką, a ściany eleganckim piaskowcem. Przestrzeń biurowa zapewnia możliwość funkcjonalnej i efektywnej aranżacji wnętrz zarówno w formule „open space” jak i gabinetowej.

Biurowiec oferuje 2825 m kw. powierzchni najmu rozmieszczonej na 5 piętrach. Na parterze budynku znajdują się trzy lokale usługowo-handlowe, zaś na poziomie -1 usytuowany jest parking podziemny.

- Foksal City to jeden z naszych flagowych projektów. Powstał w odpowiedzi na potrzeby najemców poszukujących przestrzeni biurowej z segmentu premium, dla których, oprócz najwyższej jakości wykonania, kluczowe znaczenie ma niepowtarzalny, prestiżowy adres. W dobie nadpodaży nowoczesnych powierzchni komercyjnych, PHN oferuje najemcom najcenniejszą wartość dodaną, jaką jest unikalna lokalizacja w samym sercu biznesowego, kulturalnego i historycznego centrum stolicy – wyjaśnia Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., odpowiedzialny za nowe projekty inwestycyjne spółki.

Foksal City został stworzony z myślą o najemcach, dla których równie ważne co lokalizacja, są: najwyższy standard wykończenia, komfort, wyróżniająca się architektura, a także otoczenie, czyli sąsiedztwo historycznej tkanki miejskiej.

W budynku Foksal City zastosowano przyjazne środowisku rozwiązania technologiczne, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Na wysoki standard wykończenia, gwarantujący komfort pracy, składają się, m.in.: nowoczesna klimatyzacja, w systemie VRV, oraz wentylacja mechaniczna, unikatowe na skalę nowobudowanych budynków biurowych elektrycznie uchylne okna, pozwalające uzyskać wysoki komfort pracy i kontakt ze środowiskiem zewnętrznym - informuje inwestor. Dzięki efektywnemu oświetleniu przestrzeni biurowych, indywidualnej regulacji temperatury i redukcji zużycia wody oraz energii elektrycznej, Foksal City wpisuje się w kryteria ustanowione przez system certyfikacji BREEAM. Obiekt ubiega się o certyfikat na poziomie „Very Good”.

- Inwestycja, którą oddajemy w ręce najemców, stanowi połączenie unikalnej lokalizacji oraz znakomitej jakości powierzchni biurowej, dzięki czemu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Prowadzimy zaawansowane negocjacje z międzynarodowymi podmiotami, poszukującymi powierzchni biurowej najwyższej klasy – dodaje Paweł Laskowski-Fabisiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie