×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Fortepian, zniszczony przez wandali, wróci na rynek w Cieszynie

  • Autor: PAP
  • 21 kwi 2022 12:02
Fortepian, zniszczony przez wandali, wróci na rynek w Cieszynie
Fortepian, zniszczony przez wandali, wróci na rynek w Cieszynie, fot. shutterstock

Zniszczony przez wandali fortepian wróci na cieszyński rynek. Tak zadeklarowała firma, która go ustawiła zaledwie w ubiegłym tygodniu – dowiedziała się PAP od burmistrz Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz. Instrument został zdewastowany w nocy z soboty na niedzielę.

REKLAMA

Staszkiewicz poinformowała, że w środę firma, która wytwarza fortepiany zewnętrzne, zabrała zniszczony instrument do siebie. "W czwartek szacuje skalę zniszczeń i związane z tym koszty. Mam jednak zapewnienie, że fortepian wróci na cieszyński rynek. (…) Znów będzie można zagrać. Muzyka czyni nas lepszymi" - powiedziała.

Burmistrz wyraziła też nadzieję, że wydarzenie z minionego weekendu już się nie powtórzy.

Instrument został zniszczony w niedzielę około godziny 1:20. Operator monitoringu zauważył wówczas trzy osoby, które podeszły do fortepianu. Dwie z nich podniosły instrument, po czym wywróciły go do góry nogami. Krótko potem zostali ujęci przez straż miejską i przekazani policjantom.

Rzecznik komendy powiatowej w Cieszynie st. asp. Krzysztof Pawlik powiedział w czwartek, że sprawcy przyznali się do zniszczenia fortepianu. Policjanci sporządzili pełną dokumentację zdarzenia. Aby pociągnąć wandali do odpowiedzialności, musi jednak wpłynąć zawiadomienie od poszkodowanego. Dotychczas to się nie stało. "Zawiadomienie może nie zostać złożone, jeśli przykładowo sprawcy naprawią szkodę i porozumieją się z poszkodowanym" - podał policjant.

Rzecznik cieszyńskiego magistratu Katarzyna Koczwara poinformowała PAP, że sprawcy spotkali się już z burmistrz Staszkiewicz i wyrazili skruchę.

Całoroczny fortepian zewnętrzny na rynku w Cieszynie został ustawiony tuż przed Wielkanocą. Tydzień temu inauguracyjny występ dał na nim lokalny muzyk Tymoteusz Tomala. Cieszyn "wygrał" ten instrument podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Zdobył wówczas voucher, który uprawniał do bezpłatnego wynajmu całorocznego, transportu, montażu oraz opieki technicznej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie