Forum Gdańsk dzieli się na trzy strefy: bulwar, dziedziniec i ulicęPropertyDesign.pl - 30-10-2017 14:44


Forum Gdańsk, kompleks handlowy z nowoczesną przestrzenią publiczną, który powstaje w samym centrum miasta, intryguje w projektach zróżnicowaną koncepcją architektoniczną i nowoczesnym designem. W szkicach znalazło się wiele elementów nawiązujących do Starego Miasta w Gdańsku, m.in. architektura oddająca jego kamieniczkowy charakter.

Jednym z założeń jest podział przestrzeni wewnętrznej na trzy strefy – The Boulevard (Bulwar), Modern Court (Dziedziniec) i The Street (Ulica). Każdą z nich wyróżnią starannie dobrane rozwiązania wykończenia i detale odwołujące się do różnej stylistyki. W każdej strefie znajdą się obszary przeznaczone na zakupy, wypoczynek, pracę i rozrywkę.

- Dzięki dużej różnorodności architektonicznej Forum Gdańsk, każdy klient będzie mógł zrobić zakupy lub po prostu spędzić czas w otoczeniu, które odpowiada jego gustom. W ramach kompleksu powstanie też nowa przestrzeń publiczna z placem miejskim i miejscami do siedzenia w otoczeniu zadbanej zieleni, z atrakcyjną ofertą kawiarni i restauracji z ogródkami, otwartych do późnych godzin wieczornych. Będzie to doskonałe miejsce do organizacji imprez kulturalnych i artystycznych w samym centrum aglomeracji, tętniące życiem i oferujące wiele możliwości spędzania wolnego czasu – powiedziała Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk.

The Boulevard

To nowoczesna przestrzeń inspirowana staromiejskimi uliczkami położonymi wzdłuż kanału oraz urokliwymi bulwarami.  Strefa zlokalizowana będzie po obu stronach zrewitalizowanego Kanału Raduni, a jej wyróżnikami będą m.in. most z 1807 r., dwie kładki, brukowane chodniki i ceglane ściany, a dla kontrastu – nowoczesne balustrady ze szkła i stali. Zaplanowano też szpalery drzew wzdłuż odtworzonych nabrzeży kanału i atrakcyjnie zaaranżowaną zieleń. Całość przykryje szklany dach, który zapewni klientom komfort o każdej porze roku. Strefa The Boulevard nawiązuje bezpośrednio do tradycji handlowych starego Gdańska. Wśród najemców znajdą się m.in.  Zara, Zara Home, Reserved, Douglas, Mango, Red Rubin, Pandora, Lacoste, Max Mara by Weekend, Vapiano, Kuchnia Marche, Helios, 4F i Diverse. Elegancki styl witryn w strefie Boulevard podkreślą autentyczne materiały w nowoczesnym wydaniu.

The Street

The Street będzie tętniącą życiem, nowoczesną aleją przypominającą gwarną ulicę modową w dużych miastach, takich jak Mediolan, Tokio czy Berlin. Proste, geometryczne formy w połączeniu z kolorowymi, połyskliwymi materiałami wykończeniowymi oraz nowoczesnym oświetleniem stworzą wyróżniającą się przestrzeń, w której pulsuje energia. Ta strefa to domena najnowszych technologii, współczesnych rozwiązań i nowoczesnego designu. Witryny podwójnej wysokości stworzą niepowtarzalny klimat charakterystyczny dla słynnych ulic modowych. Klienci znajdą tu m. in. sklepy należące do grupy LPP, Marc O'Polo, Kazar, Van Graaf, Piotr i Paweł, Rossmann, Mensa Home czy Empik.

Modern Court

To strefa z subtelnymi, eleganckimi wnętrzami, gdzie królować będą nowoczesne, miękkie i lekkie formy. Wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień, w połączeniu z ciepłym oświetleniem stworzy wysmakowane i prestiżowe przestrzenie inspirowane naturalnym stylem skandynawskim. Strefę wyróżnią podwójnej wysokości witryny – proste, podkreślające elegancję, luksus i nowoczesny charakter wnętrza. Wśród najemców tej strefy znajdą się m.in. W.Kruk, Swiss, The Body Shop, Samsung, Stradivarius, Pull&Bear, Okaidi, Jatomi Fitness i Media Markt.