REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Forum Rozwoju Miast po raz pierwszy w stolicy wielkopolski

  • Autor: PAP
  • 05 paź 2017 11:19
Forum Rozwoju Miast po raz pierwszy w stolicy wielkopolski
Fot. unsplash

Polscy i zagraniczni eksperci wezmą udział w pierwszym w Poznaniu Forum Rozwoju Miast, które odbędzie się na początku grudnia. Naukowcy, przedsiębiorcy i politycy w ciągu dwóch dni będą debatować nad wykorzystaniem potencjału miasta i jego rozwojem - podaje PAP.

REKLAMA

Wśród ekspertów znajdą się m.in. były wicepremier prof. Jerzy Hausner, ekspert w dziedzinie administracji i samorządu prof. Hubert Izdebski, a także autor publikacji "Miasto Archipelag" Filip Springer.

Zdaniem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, Forum będzie okazją do dyskusji nad rolą współczesnych miast w rozwoju kraju oraz pełnieniem przez samorząd funkcji koordynatora tych zmian.

- Podczas licznych prelekcji i warsztatów, debaty oraz konkursu usłyszymy opinie, poznamy różne punkty widzenia, jak mieszkańcy mogą tworzyć miasto, w którym żyje się dobrze - zaznaczył Jaśkowiak.

Dwudniowe Forum Rozwoju Miast rozpocznie się 6 grudnia. Jak tłumaczył Hubert Bugajny z biura prasowego urzędu miasta, pierwszego dnia uczestnicy poszukają rozwiązań zagadnienia "Miasto dla mieszkańców". - Dyskusja skupi się na podnoszeniu jakości życia, opartym na twórczym dialogu i zaangażowaniu mieszkańców, biznesu i organizacji społecznych. Drugi dzień upłynie pod hasłem +Mieszkańcy dla miasta+, w czasie którego poruszone zostaną wątki budowy kapitału społecznego i roli miasta w inspirowaniu oddolnych inicjatyw - zapowiadał.

Forum towarzyszyć będzie również konkurs na inicjatywy miejskie "Miasto dla mieszkańców - mieszkańcy dla miasta". - Jego celem jest promocja oddolnych inicjatyw odpowiadających na realne potrzeby poznaniaków, ułatwiających życie w mieście oraz wspierających rozwój osobisty i zawodowy mieszkańców. Wystarczy przedstawić koncepcję projektu, który przyczyni się do rozwiązania zaobserwowanego w mieście problemu - przedstawić cel projektu, jego zakres i oczekiwany rezultat oraz pomysł na jego dalszy rozwój - wskazał Bugajny.

Jak dodał, trzy najwyżej ocenione projekty będą rozwijane w trakcie warsztatów w ramach Forum Rozwoju Miast. Materiały konkursowe można składać w języku polskim lub angielskim do 9 listopada br. (PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie