Galeria Galena, projektu P.A. Nova, już otwartaPropertydesign.pl - 20-11-2015 09:39


Galeria Galena w Jaworznie powstała w ramach projektu rewitalizacji terenu po kopalni KWK Kościuszko. Właście odbyło się jej oficjalne otwarcie. Oferuje ponad 100 punktów handlowo-usługowych.

Autorem koncepcji nowej galerii jest Pracownia Architektoniczna P.A. Nova. Całkowita powierzchnia najmu Galeny to prawie 32 tys. mkw., ponad 100 lokali handlowo-usługowych i 835 miejsc parkingowych.

Operatorem spożywczym jest Carrefour.

Galeria Galena powstała w ramach projektu rewitalizacji terenu po kopalni KWK Kościuszko. Inwestycja otrzymała wsparcie finansowe w postaci pożyczki w wysokości 72 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach inicjatywy Jessica. Galena jest projektem, który podniesie jakość oferty handlowo-usługowej w mieście oraz zapewni mieszkańcom Jaworzna
i okolicznych miejscowości nową przestrzeń kulturalno-rozrywkową.

Galeria Galena ma 6-salowe Multikino – jedyne kino w mieście, klub Gravitacja z kręgielnią i bilardem, gdzie będą odbywać się również imprezy muzyczne. W Galenie znajduje się także sala zabaw dla dzieci Bajkowy Labirynt i salon gier. Ofertę uzupełnia Fabryka Formy, która, zajmując powierzchnię prawie 1400 mkw., stanie się największym klubem fitness w Jaworznie.