REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Galeria Łomianki wpisała się w nurt ekologicznego projektowania

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 paź 2017 11:54
Galeria Łomianki wpisała się w nurt ekologicznego projektowania
fot. mat. prasowe

Galeria Łomianki otrzymała certyfikat BREEAM In-Use w zakresie Asset Performance i Building Management z oceną „Bardzo dobry” w obu kategoriach. Obiektem zarządza Immochan Polska.

REKLAMA

Certyfikat BREEAM In-Use przyznawany jest obiektom, które działają na rynku przynajmniej dwa lata. Galeria Łomianki otrzymała certyfikat w dwóch kategoriach Asset Performance i Building Management z oceną „bardzo dobry”. System oceny budynków BREEAM In-Use jest oparty o wiele kryteriów. Kategoria Asset Performance dotyczy samego budynku m.in. efektywności energetycznej, materiałów, lokalizacji, transportu. Z kolei w kategorii Building Management oceniany jest sposób zarządzania budynkiem.

- Otrzymany certyfikat BREAM In-Use potwierdza nasze działania i wdrożone procedury w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Cieszymy się, że Galeria Łomianki uzyskała tak wysoką ocenę w dwóch kategoriach – mówi Hanna Gailitis, menedżer Galerii Łomianki.

Galeria Łomianki znajduje się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego i Doliny Wisły, dlatego zarządzający obiektem podejmują działania ograniczające jego wpływ na środowisko. Obejmują one m.in. takie obszary, jak: zarządzanie odpadami i recykling, optymalizację zużycia energii oraz wody, zapobieganie zanieczyszczeniu środowiska oraz bioróżnorodność. Przed obiektem znajduje się pierwsza w Łomiankach ładowarka samochodów z napędem elektrycznym, działająca w ramach sieci Greenway. Ze względu na to, że wielu klientów przyjeżdża do galerii handlowej na rowerach, przed budynkiem czekają na nich w sumie 94 miejsca na rowery. W ich pobliżu znajdują się samoobsługowe stacje, gdzie można naprawić jednoślad.

Galeria Łomianki włącza się również w różnorodne inicjatywy promujące ekologiczne zachowania i edukację w tym zakresie. Cyklicznie organizuje warsztaty o tematyce ekologicznej i akcje promujące sport oraz zdrowy tryb życia. Jedną z dużych akcji edukacyjnych, kierowanych do uczniów była budowa „Zakątka natury”. W ramach tej inicjatywy powstał azyl dla ptaków i owadów zapylających, który podczas warsztatów ekologicznych współtworzyli uczniowie pobliskiej „Mojej Szkoły”.

Galerią Łomianki zarządza Immochan Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie