Galeria Morena znów zaskakujePropertydesign.pl - 14-10-2016 09:45


Rozbudowane i zmodernizowane w tym roku gdańskie centrum handlowe Galeria Morena powiększyło się o najnowocześniejsze w Polsce kino Cinema 3D. Za wszystkie prace dotyczące generalnego wykonawstwa galerii odpowiedzialna była spółka Dekpol.

W Galerii Morena jest najnowocześniejsze w Polsce i pierwsze na terenie Trójmiasta kino Cinema 3D z sześcioma klimatyzowanymi salami. W ramach obiektu znalazał się nowoczesny bar oraz strefa chillout.

Wszystkie prace budowlane w ramach generalnego wykonawstwa powierzone zostały spółce Dekpol. Budowlana firma odpowiedzialna była również za rozbudowę i modernizację całego centrum handlowego Galeria Morena w Gdańsku, które zostało otwarte dla klientów w maju br. Nową odsłonę obiektu opracowały biuro projektowe Arkon Studio oraz autorska pracownia Katarzyny Jeske-Jonkisz – Design Plus

- Prace w zakresie rozbudowy i modernizacji Centrum Handlowego Morena rozpoczęliśmy zaledwie rok temu. Wiosną tego roku oddaliśmy większość prac związanych z powierzchniami handlowymi. Teraz kompleks zyskał najnowocześniejsze kino 3D. W ramach realizowanych usług generalnego wykonawstwa przy rozbudowie i modernizacji obiektu naszym priorytetem zawsze była najwyższa jakość – powiedział Mariusz Tuchlin, prezes zarządu Dekpol.

Po przebudowie Galeria Morena liczy blisko 80 sklepów oraz 1900 miejsc parkingowych. W ramach realizowanej przebudowy Galeria zyskała zupełnie nową estetykę, a także nową strefę restauracyjną i strefę rozrywkową z nowoczesnym placem zabaw dla dzieci Kinderplaneta oraz klubem fitness Calypso. Wyjątkowym miejscem w zmodernizowanej Morenie jest zielony taras o powierzchni ponad 500 mkw. Dodatkowo wiele z elementów wyposażenia zostało specjalnie zaprojektowanych dla Galerii Morena i wykonanych przez małe, lokalne manufaktury. Wystroju dopełniają wyjątkowe produkty stworzone przez polskich projektantów. W pokoju rodzica jest to kultowy fotel RM58 Romana Modzelewskiego, a w strefach relaksu stojące lampy Genotyp autorstwa Tomka Rygalika. Za dostarczenie zarówno mebli katalogowych, jak i stworzonych na zamówienie, odpowiedzialna jest firma Marro.