×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Galeria Północna zaprasza na... Noc Muzeów

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 mar 2023 12:31
Galeria Północna zaprasza na... Noc Muzeów
W sobotę 11 marca w Galerii Północnej zaprezentują się warszawskie muzea. fot. mat. prasowe

W sobotę 11 marca w Galerii Północnej zaprezentują się warszawskie muzea. Zobaczymy między innymi mieszkanie rodem z PRL-u i motocykl Bartosza Zmarzlika.

REKLAMA

  • W najbliższą sobotę, 11 marca, w Galerii Północnej w ramach „Nocy Muzeów i Zakupów” odbdzie  się spotkanie z 6 stołecznymi muzeami.
  • Wśród nich będą: Muzeum Życia w PRL-u, Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Muzeum Niepodległości i Stacja Muzeum.
  • Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa aż do 23.00.

Mieszkanie rodem z PRL-u, makieta krajobrazu, a nawet motocykl Bartosza Zmarzlika – to tylko niektóre z eksponatów, które będzie można zobaczyć w Galerii Północnej. Już w najbliższą sobotę zaprezentują się tam warszawskie muzea.

W sobotę 11 marca w Galerii Północnej zaprezentują się warszawskie muzea. fot. mat. prasowe
W sobotę 11 marca w Galerii Północnej zaprezentują się warszawskie muzea. fot. mat. prasowe

 

6 muzeów w galerii

Stołeczne muzea i ich eksponaty rzadko opuszczają swoje mury. Teraz jednak 6 popularnych w mieście instytucji, słynących z oryginalnych zbiorów, zrobi wyjątek. Już w najbliższą sobotę, 11 marca, w Galerii Północnej szykuje się spotkanie z: Muzeum Życia w PRL-u, Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego,  Muzeum Niepodległości i Stacją Muzeum. 

Wszystko w ramach organizowanej tu „Nocy Muzeów i Zakupów”, nietypowego wydarzenia, w trakcie którego będzie można zobaczyć wybrane eksponaty, wziąć udział w warsztatach, posłuchać koncertów, zobaczyć spektakle i wystawy,  a także zapoznać się z książkami, albumami i katalogami, jakie wydają instytucje. 

Co konkretnie przygotowano? Muzeum Życia w PRL-u przybliży design minionej epoki, w specjalnie zaaranżowanym pokoju, który wypełniony zostanie kultowymi przedmiotami. Z kolei Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek zorganizuje warsztaty, na których będzie można wykonać miniaturowe meble. 

Ciekawie zapowiada się ekspozycja Muzeum Sportu i Turystyki, na której pojawi się m.in. motocykl Bartosza Zmarzlika - trzykrotnego mistrza świata w żużlu, a także symulator wyskoków. Ekspozycji towarzyszyć będą warsztaty tworzenia pochodni olimpijskiej. Unikalny eksponat zaprezentuje również Stacja Muzeum - będzie to makieta, która pokazywana jest tylko na wyjątkowe okazje. 

Muzeum Niepodległości zaprosi natomiast na warsztaty z historii i budowy książki. O przeszłości polskiej wsi z kolei będzie można dowiedzieć się więcej na ekspozycji „Wieś”, przygotowanej przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Ponadto, odwiedzający Północną będą mogli nabyć bilety do muzeów, a także wziąć udział w animacjach, jakie przygotowały instytucje.

Spotkanie z muzeami to niepowtarzalna okazja, aby nie tylko zobaczyć część zbiorów, ale także lepiej poznać ofertę kulturalną stolicy, a tym samym zaplanować wypad na wystawę. Wydarzenie ma na celu przybliżyć tego typu propozycje mieszkańcom, ale także zachęcić do odwiedzania muzeów całą rodziną – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej. 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa aż do 23.00.

To jednak nie wszystko. Tylko 11 marca będzie można bezpłatnie wejść na wystawę replik 20 najdroższych obrazów świata, która trwa w Północnej. W specjalnie zaaranżowanej galerii zgromadzono wierne kopie prac m.in. Picassa, da Vinci, de Kooninga, Van Gogha czy Rothko, które na licytacjach sprzedano za łączną kwotę ponad 2,6 mld dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie