REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Galeria Victoria w duchu ekologii

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 06 wrz 2018 09:40
Galeria Victoria w duchu ekologii
fot. pixabay

Na parkingu podziemnym centrum handlowego Galeria Victoria w Wałbrzychu zamontowana została pierwsza w regionie ogólnodostępna stacja szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych.

REKLAMA

Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji - są ciche, mają niskie koszty eksploatacji, a przede wszystkim nie emitują spalin. Stacja jest zlokalizowana na parkingu podziemnym, w jego centralnej części. Właściciele pojazdów elektrycznych mogą korzystać z niej przez całą dobę. Stacja ładuje samochód elektryczny większości marek mocą 50 kW. Czas, w jakim ładuje się samochód elektryczny zależy m.in. od poziomu rozładowania baterii, od wielkości baterii oraz typu pojazdu. Operacja jest darmowa.

- Centrum Handlowe Galeria Victoria charakteryzuje się innowacyjną architekturą, jest funkcjonalne, przyjazne i atrakcyjne dla klientów, a zarazem szanuje lokalną zabudowę oraz środowisko naturalne. Od początku działalności inwestujemy w zielone technologie związane m.in. z ograniczeniem zużycia wody, energii i odpowiednią gospodarką odpadami. Samochody elektryczne są przyjazną dla środowiska naturalnego alternatywą dla pojazdów spalinowych. Nie emitują takich zanieczyszczeń, jak tlenki siarki czy azotu, które są problemem wielu polskich miast. Jednocześnie są znacznie cichsze, co jest ważne dla poziomu hałasu w większych aglomeracjach. Dzięki przedsięwzięciu mamy swój wkład w popularyzację pojazdów bezemisyjnych – mówi Grzegorz Samczuk, dyrektor Galerii Victoria.

- Stacja ładowania dostępna jest bezpłatnie dla każdego kierowcy, posiadającego samochód elektryczny określonych marek, który przy okazji skorzystać może z bogatej oferty handlowej Galerii Victoria, odwiedzić kino czy też ulubioną restaurację lub kawiarnię – dodaje Grzegorz Samczuk.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych wyposażona jest w złącze CHAdeMO/typ 4 i pasuje do najpopularniejszych na rynku modeli m.in.: Nissan Leaf, Kia Soul EV, Citroen C-Zero, Peugeot iOn, Mitsubishi i-MEV, Toyota RAV4, Mazda Demio EV, Nissan e-NV200. Modele Tesla X i Tesla S mogą być ładowane na stacji przy wykorzystaniu przejściówki.

Galeria Victoria w Wałbrzychu została otworzona w 2010 roku. W liczącym 43 tys. mkw. centrum handlowym znajduje się pierwsze w Wałbrzychu wieloekranowe kino (Cinema City), liczne restauracje i kawiarnie, a także sklepy znanych polskich i międzynarodowych marek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie