×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gdańsk. Jaśniej, bezpieczniej, na sportowo - zmiany wokół zbiorników

  • Autor: www.gdansk.pl
  • 09 mar 2018 10:42
  • Aktualizacja: 09 mar 2018 10:43
Gdańsk. Jaśniej, bezpieczniej, na sportowo - zmiany wokół zbiorników
fot. unsplash

Oświetlenie wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 1 i Świętokrzyska 2 w Gdańsku Łostowicach, budowa ścieżki biegowo-rekreacyjnej i ciągu pieszego łączącego ulicę Jaworzniaków ze zbiornikiem Świętokrzyska 2 to inwestycje Miasta, które mają być zrealizowane do września 2018 roku.

REKLAMA

Sześć firm jest zainteresowanych realizacją zadań ogłoszonych przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska a dotyczących budowy oświetlenia wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 1 i 2 w Gdańsku i budowy ciągu pieszego łączącego ul. Jaworzniaków w Gdańsku ze zbiornikiem Świętokrzyska 2 oraz ścieżki biegowej od zbiornika Świętokrzyska 2 do ul. Dulin’a wraz z oświetleniem całej trasy.

- Zadanie drugie czyli między innymi budowa ciągu pieszego od ulicy Jaworzniaków do zbiornika Świętokrzyska 2 i ścieżki biegowej wraz z oświetleniem całej trasy to zadanie, które realizujemy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 roku - mówi Ewa Parafjanowicz-Potuczko z DRMG. - Pierwsze zadanie, czyli oświetlenie wokół zbiorników retencyjnych to nasze "normalne" zadanie budżetowe, ze względu na wspólny obszar zdecydowaliśmy się na połączenie tych dwóch inwestycji, dzięki czemu możemy przeprowadzić jeden przetarg, wyłonić jedną firmę wykonawczą.  

W ramach pierwszego zadania oświetlone zostaną trasy wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 1 i 2 oraz ścieżka biegowa w kierunku ul. A. Dulin’a o długości około 3,7 km. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, realizacja zadania powinna zakończyć się we wrześniu 2018 r.

Druga inwestycja obejmować będzie m.in. wykonanie oświetlenia wraz z budową ścieżki biegowej od zbiornika Świętokrzyska 2 do ul. Dulin’a (dł. ok. 128 mb). W ramach zadania powstanie również chodnik (dł. ok. 118 m) oraz łącznik (dł. ok.12 m) od ul. Jaworzniaków do zbiornika Świętokrzyska 2. Oprócz tego na terenie pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie