×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gdański biurowiec spod kreski APA Wojciechowski już z pozwoleniem na użytkowanie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 mar 2022 13:42
Gdański biurowiec spod kreski APA Wojciechowski już z pozwoleniem na użytkowanie
Biurowiec Format z pozwoleniem na użytkowanie, fot. mat. prasowe
Gdański biurowiec spod kreski APA Wojciechowski już z pozwoleniem na użytkowanie
Gdański biurowiec spod kreski APA Wojciechowski już z pozwoleniem na użytkowanie

Zaprojektowany przez APA Wojciechowski i realizowany przez Torus biurowiec Format w Gdańsku dostał pozwolenie na użytkowanie.

REKLAMA

  • Firma Torus otrzymała pozwolenie na użytkowanie budynku biurowo-usługowego Format w Gdańsku.
  • Jego łączna powierzchnia najmu wynosi blisko 16 tys. m kw. Obecnie trwają prace wykończeniowe na powierzchniach, które pozwolą już niebawem wprowadzić się pierwszym najemcom.
  • Za projektem stoi pracownia APA Wojciechowski.

Biurowiec Format powstał w biznesowej części Gdańska, na granicy Oliwy i Przymorza. Stanowi uzupełnienie oferty, a jednocześnie alternatywę dla zlokalizowanych nieopodal większych kompleksów biznesowych. Budynek ma 5 kondygnacji nadziemnych, a jego łączna powierzchnia najmu to blisko 16 tys. m kw.

Jest świetnie skomunikowany – znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP/SKM Oliwa, zapewniając komfortowy i szybki dojazd do pracy zarówno mieszkańcom Gdańska, jak i Sopotu, Gdyni czy okolicznych miejscowości. Ze stacji tej odjeżdżają również pociągi dalekobieżne, co stanowi duże ułatwienie w przypadku podróży służbowych czy spotkań biznesowych.

W przyszłości inwestor, firma Torus, planuje wybudować bezpośrednie przejście z peronu na teren inwestycji. Podniesie to nie tylko komfort podróżowania przyszłych pracowników, ale też mieszkańców okolicy. Inwestycja posiada również dużą liczbę miejsc parkingowych dla samochodów - łącznie 396 (316 w częściach podziemnych oraz 80 na zewnątrz), a także rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów (miejsca postojowe na zewnątrz budynku i specjalne strefy na parkingach podziemnych, ponadto szatnie z prysznicami i szafkami). W planach jest także stworzenie zewnętrznej strefy sportowej – boisk do gry w koszykówkę i siatkówkę.

W wysokim standardzie

Format wybudowany został w wypracowanym przez lata wysokim standardzie Torusa, co oznacza m.in.: bezpieczeństwo energetyczne oparte o dwie niezależne linie energetyczne, a także UPS-y i generator prądotwórczy wysokiej mocy; wprowadzanie na powierzchnię 50m3 świeżego powietrza na osobę na godzinę (najwyższa wartość na trójmiejskim rynku, znacznie przewyższająca normy) czy zastosowanie bardzo dokładnych filtrów klasy F7 oczyszczających z zanieczyszczeń powietrze dostające się do budynku.

Ponadto, w wyniku branżowych konsultacji ze specjalistami z zakresu HVAC Torus wdrożył modyfikacje w centralach wentylacyjnych - w połączeniu z zastosowaniem lamp UV-C wyeliminowano ryzyko przedostawania się patogenów z powietrza wywiewanego do nawiewanego przy jednoczesnym utrzymaniu sprawności odzysku ciepła i wilgoci na dotychczasowym poziomie. Rozwiązania te podnoszą poziom komfortu i bezpieczeństwa, pozostają też w zgodzie z ekologią i nie zwiększają poziomu kosztów eksploatacyjnych.
Budynek posiada precertyfikat LEED na poziomie Gold, spełnia więc wysokie standardy środowiskowe i zdrowotne. Planowane jest również uzyskanie certyfikatu „Obiekt bez Barier”, jako potwierdzenie dostosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Głównym najemcą biurowca Format będzie spółka Ergo Technology & Services. Firma przeniesie działalność do nowej siedziby już w maju br. Nowe biuro, które mieścić się będzie na powierzchni blisko 6 tys. m kw., stanowi kolejny ważny etap jej rozwoju i integracji. Pracownicy zyskają miejsce pracy w doskonałej lokalizacji, wybudowane w wysokim standardzie, oferujące wiele ciekawie zaprojektowanych miejsc spotkań.

W Formacie znajdzie się także Collab. To autorski koncept elastycznych powierzchni (biur serwisowanych) sygnowany marką Torus, nad którym firma pracuje już od kilkunastu miesięcy, zbierając ciekawe doświadczenia na tym rynku w oparciu o funkcjonujący w Alchemii Neon Flex. Takie rozwiązanie pozwoli zapewnić najemcom dużą elastyczność w doborze dodatkowej powierzchni np. przy zwiększonym okresowo zapotrzebowaniu. Równolegle trwają rozmowy z kolejnymi najemcami powierzchni biurowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie