REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Gdański Wave w nowej odsłonie. To projekt spod kreski Medusa Group

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 wrz 2021 15:27
Gdański Wave w nowej odsłonie. To projekt spod kreski Medusa Group
Stalowa fasada z elementów modułowych o rudej, bursztynowej barwie z charakterystycznymi, pionowymi podziałami była dla nas racjonalnym wyborem, mówią architekci z Medusa Group. Fot. Juliusz Sokołowski
Gdański Wave w nowej odsłonie. To projekt spod kreski Medusa Group
Gdański Wave w nowej odsłonie. To projekt spod kreski Medusa Group
Gdański Wave w nowej odsłonie. To projekt spod kreski Medusa Group
Gdański Wave w nowej odsłonie. To projekt spod kreski Medusa Group
Gdański Wave w nowej odsłonie. To projekt spod kreski Medusa Group

Na terenie dzielnicy Oliwa, na osi Gdańska, gdzie zlokalizowana jest największa obecnie liczba nowych inwestycji o znaczeniu metropolitarnym, realizowany jest projekt Wave autorstwa pracowni Medusa Group. Miejsce to działać ma jako katalizator rozwoju centrum Gdańska.

REKLAMA

  • Wave to dwa niezależne budynki (oznaczone symbolami A i B).  Każdy z nich ma 14 kondygnacji użytkowych.
  • Powierzchnie biurowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zapewnić funkcjonalną i efektywną aranżację.
  • Stalowa fasada składa się z elementów modułowych o rudej, bursztynowej barwie z charakterystycznymi, pionowymi podziałami.

Obszar, na którym realizowany jest projekt na terenie dzielnicy Oliwa to oś Gdańska, wzdłuż której lokalizowana jest największa obecnie liczba nowych inwestycji o znaczeniu metropolitarnym. Miejsce to działać ma jako katalizator rozwoju centrum Gdańska.

Wave to dwa niezależne budynki (oznaczone symbolami A i B). Budynek „A” zlokalizowany po stronie zachodniej jest już gotowy; budynek „B” po stronie wschodniej jest w przygotowaniu. Każdy z nich ma 14 kondygnacji użytkowych. Oba połączone zostaną łącznikiem na poziomach od +3 do +10.

W widoku z góry budynki utworzą obróconą pod kątem 30 stopni literę „H”. Architektura obiektu operuje oszczędnymi środkami wyrazu, równocześnie stanowi indywidualną i oryginalną kompozycję przestrzenną.

Powierzchnie biurowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zapewnić funkcjonalną i efektywną aranżację. Przyjęta głębokość traktów oraz podział fasady stwarzają wiele możliwości konfiguracji i sposobów podziału powierzchni, w zależności od potrzeb najemcy.

- Stalowa fasada z elementów modułowych o rudej, bursztynowej barwie z charakterystycznymi, pionowymi podziałami była dla nas racjonalnym wyborem. To czytelne nawiązanie do prostej i funkcjonalnej retoryki portowych składów kontenerowych, których prostopadłościany ułożone jeden na drugim tworzą przestrzenne formy. Powtarzalność, modułowość, efekt typizacji wzbogaciliśmy poprzez grę szklanymi podziałami, które dematerializują bryłę - mówią przedstawiciele  Medusa Group. 

Z kolei ogólnodostępna przestrzeń między budynkami odwołuje się do bałtyckiego, nadbrzeżnego krajobrazu, gdzie współgrają ze sobą kształty wydm oraz fal.

Celem inwestycji jest bowiem stworzenie nowoczesnego i funkcjonalnego centrum oferującego elastyczne przestrzenie do komfortowej pracy biurowej. Zespół budynków jest przyjazny dla środowiska, co przejawia się m.in. w niskim zużyciu energii, niskiej emisji zanieczyszczeń do atmosfery, stosowaniu odpowiednich przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i urządzeń technicznych.

lokalizacja: Gdańsk, al. Grunwaldzka 345-347
architekci: Przemo Łukasik, Łukasz Zagała
współpraca autorska: Dawid Beil, Daria Cieślak, Krystian Szczepek, Piotr Gnacek, Anna Korzeniowska, Agata Marekwia, Zofia Adamus, Marcin Lech, Marta Präg, Seweryn Wróblewski, Michał Sokołowski, Mateusz Rymar, Marta Präg, Jakub Koźlik, Julia Kazimierska
projekt siw: Joanna (Sowula) Katańska
konstrukcja: Industria Structure
instalacje: CEgroup
projekt fasady: Studio Profil
projekt zieleni: Kass – Architektura Krajobrazu
ochrona ppoż.: Janusz Siata
inwestor: Skanska
powierzchnia: 43 300 m²
projekt: 2017
realizacja: 2020
certyfikacja: WELL

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie