×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gdynia będzie miała ogród deszczowy

  • Autor: UM Gdynia
  • 13 kwi 2018 09:22
fot. pixabay.com

Ogrody deszczowe to oazy roślinności, które nie tylko mogą pięknie wyglądać, ale przede wszystkim pełnią funkcją praktyczną – pomagają odprowadzać nadmiar wód opadowych. Takie też zadanie będzie miał ogród, który pod koniec czerwca 2018 powstanie na placu przy ulicy Śliwkowej w ramach rewitalizacji osiedla Meksyk. Laboratorium Innowacji Społecznych rozstrzygnęło właśnie przetarg na jej przebudowę.

REKLAMA

Przedmiotem ogłoszonego na początku marca przetargu było wykonanie utwardzenia nawierzchni oraz zagospodarowania terenu placu (przez niektórych mieszkańców zwanym już „Ogrody Śliwkowa”) wraz z instalacją oświetlenia i odprowadzeniem wód deszczowych w ul. Śliwkowej – odcinek jezdni pomiędzy ulicami Palmową a Wiśniową – w ramach rewitalizacji osiedla Meksyk. Prace wykona Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Kozłowski, ich koszt wycenił na około 660 tys. zł. Od momentu podpisania umowy, wykonawca ma 70 dni na przeprowadzenie niezbędnych prac, co oznacza, że gdynianie będą mogli korzystać z ogrodu i podziwiać większość roślin już pod koniec czerwca.

W ramach prac rewitalizacyjnych na Meksyku utwardzono już ulicę Palmową na odcinku od Brzoskwiniowej do Śliwkowej. Z biegiem czasu utwardzonych dróg osiedlowych będzie coraz więcej, co poprawi komfort lokalnej komunikacji. Projekt zagospodarowania placu przy ulicy Śliwkowej przygotowało gdyńskie biuro architektoniczne MM Studio. Przedmiotem tego opracowania jest też wspomniany ogród deszczowy, który będzie stanowił centralną część placu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie