×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gliński o wstrzymaniu budowy linii tramwajowej z Wilanowa do centrum: spór w rodzinie kosztem warszawiaków

  • Autor: PAP
  • 14 wrz 2023 13:22
  • Aktualizacja: 18 wrz 2023 11:05
Gliński o wstrzymaniu budowy linii tramwajowej z Wilanowa do centrum: spór w rodzinie kosztem warszawiaków
Gliński o wstrzymaniu budowy linii tramwajowej z Wilanowa do centrum: spór w rodzinie kosztem warszawiaków, fot. mat. pras.

Budowa linii tramwajowej z Wilanowa do centrum została wstrzymana decyzją sądu; wynika ona ze sporu prawnego pomiędzy deweloperem reprezentowanym przez Romana Giertycha, a spółką miejską nadzorowaną przez Rafała Trzaskowskiego; można powiedzieć - spór w rodzinie kosztem warszawiaków - podkreślił szef MKiDN Piotr Gliński.

REKLAMA

  • Tramwaj do Wilanowa: budowa wstrzymana.
  • Chodzi o końcowy odcinek alei Rzeczpospolitej - półkilometrowy fragment na końcu trasy.
  • To pokłosie sporu o kanalizację pomiędzy deweloperem a miejskimi wodociągami.

- Budowa linii tramwajowej z Wilanowa do Centrum Warszawy. W sierpniu sąd wstrzymał budowę. Deweloper, rep. przez Romana Giertycha, domaga się od miasta zarządzanego przez Rafała Trzaskowskiego #70mlnzł. Można powiedzieć, spór w rodzinie. Niestety, kosztem warszawiaków. Szkoda... - napisał w czwartek Gliński, który otwiera warszawską listę PiS w wyborach do Sejmu, na platformie X (dawniej Twitter).

Pod wpisem minister zamieścił krótki filmik ze swoim udziałem. "Znajdujemy się na budowie linii tramwajowej z warszawskiego Wilanowa do centrum. Budowie, która warszawiakom była obiecywana już 20 lat temu i przez 20 lat Platforma Obywatelska nie podjęła tego projektu" - podkreśla w nagraniu Gliński.

- Ta budowa, jak państwo widzicie, jest wstrzymana decyzją sądu z sierpnia 2023 roku. Ta decyzja wynika ze sporu prawnego pomiędzy deweloperem, a spółką miejską. Co ciekawe, deweloperowi doradza Roman Giertych - to on skonstruował roszczenia na prawie 70 mln złotych - a spółkę miejską nadzoruje Rafał Trzaskowski - zaznaczył minister.

Gliński zwrócił uwagę, że "Giertych startuje z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, a Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej". "Można powiedzieć spór w rodzinie. Tyle tylko, że spór o nasze publiczne pieniądze. I spór, który może doprowadzić na całe lata do zatrzymania tej budowy. I przez lata warszawiacy nie będą jeździli tramwajem z Wilanowa do centrum" - powiedział minister. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie