REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Głos mieszkańców Lublina w dyskusji o projekcie rewitalizacji Parku Bronowickiego

  • Autor: www.lublin.eu
  • 26 paź 2022 11:44
Głos mieszkańców Lublina w dyskusji o projekcie rewitalizacji Parku Bronowickiego
Głos mieszkańców Lublina w dyskusji o projekcie rewitalizacji Parku Bronowickiego, fot. www.lublin.eu

Do 2 listopada trwają konsultacje społeczne wśród mieszkańców Lublina dotyczące projektu rewitalizacji Parku Bronowickiego.

REKLAMA

– Rewitalizacja Parku Bronowice to jeden z tematów wskazanych przez mieszkańców podczas spotkań z cyklu „Plan dla Dzielnic”. Aktualnie kończymy prace nad przygotowaniem projektu zmian tego obszaru. Chcemy, by odnowiony Park uwzględniał potrzeby mieszkańców i stał się chętnie odwiedzanym miejscem odpoczynku i rekreacji. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa w zbliżających się konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania tego miejsca – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Opracowywany projekt rewitalizacji Parku zakłada, m.in. stworzenie nowego układu kompozycyjnego alejek i placyków parkowych nawiązującego do planu z początku XX wieku, wymianę nawierzchni alejek z asfaltowych na mineralne oraz przebudowę ogrodzenia Parku na wzór jego historycznego stylu z XIX w. Koncepcja przewiduje również przeprowadzenie prac w drzewostanie, realizację nasadzeń krzewów ozdobnych i okrywowych oraz nasadzeń rabatowych, a także wykonanie systemu nawadniającego wspomagającego wegetację roślin w czasie suszy. Planowane jest także utworzenie placu zabaw z naturalistycznymi urządzeniami zabawowymi i siłowni zewnętrznej oraz wyposażenie całego obszaru w elementy małej architektury: meble parkowe, poidełko oraz stoliki do gry w szachy. Projekt przewiduje ponadto wprowadzenie dogodnych rozwiązań dla osób ze szczególnymi potrzebami (m.in.tyflomapy, pochylni dla wózków, czy integracyjnych elementów placu zabaw), instalację monitoringu miejskiego oraz wymianę starego, energochłonnego oświetlenia na lampy typu LED.

Konsultacje społeczne w sprawie projektu rewaloryzacji parku potrwają do 2 listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie