REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Gorzów Wlkp. szuka oszczędności - sprawdzi, czy da się na oświetleniu ulic

  • Autor: PAP
  • 07 wrz 2022 16:25
Gorzów Wlkp. szuka oszczędności - sprawdzi, czy da się na oświetleniu ulic
Rosnące ceny to duże wyzwanie dla budżetu miasta i Gorzów podobnie jak inne samorządy chce znaleźć sposoby na oszczędności, fot. Unsplash

Gorzów Wlkp. przygotowuje program oszczędnościowy, który pozwoli na zmniejszenie kosztów utrzymania ważnej dla miasta infrastruktury w obliczu rosnących cen energii i inflacji.

REKLAMA

  • Gorzów Wlkp. szuka oszczędności, które pozwolą na zmniejszenie kosztów utrzymania ważnej dla miasta infrastruktury.
  • Jednym ze sposobów ma być wyłączanie odcinków oświetlenia ulicznego.
  • W nocy ze środy na czwartek będą przeprowadzone próby.

Jak poinformował w środę rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Wiesław Ciepiela, rosnące ceny to duże wyzwanie dla budżetu miasta i Gorzów podobnie jak inne samorządy chce znaleźć sposoby na oszczędności.

"Władze miasta szukają sposobów, by zastosowane rozwiązania były jak najmniej uciążliwe. Jednym z rozwiązań jest częściowe wyłączenie oświetlenia ulic. Aby sprawdzić, w jakim zakresie i czy jest to możliwe do wprowadzenia, w nocy ze środy na czwartek zostaną przeprowadzone próby częściowego wyłączenia oświetlenia ul. Podmiejskiej" - powiedział Ciepiela.

Wyłączenia będą miały miejsce na odcinku ulicy przebiegającym głównie przez tereny przemysłowe, gdzie znajduje się mało budynków mieszkalnych, czyli od stacji paliw "Orlen" do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz od WORD-u do sklepu "Dino", na granicy miasta z podgorzowskim Wawrowem.

W przypadku pierwszego z odcinków wyłączona zostanie jedna faza oświetlenia sodowego, a drugiego obie fazy zasilające ledowe lampy uliczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie